PSG vyhrálo další pohár, ale po Mbappém přišlo o tři hráče. Komplikace pro Ligu mistrů?

PSG vyhrálo další pohár, ale po Mbappém přišlo o tři hráče. Komplikace pro Ligu mistrů?

Paris Saint-Germain dominuje francouzskému fotbalu už pěknou řadu let a tuto sezónu si dokázal pařížský tým vybojovat domácí treble a sice vítězství v Ligue 1 (byť byla předčasně ukončena) a obou domácích pohárech. Vzhledem k dominanci už ale fanoušky PSG zajímá jen jedna soutěž.

Samozřejmě mají ze zisku těchto trofejí radost, ale oni zkrátka chtějí vidět svůj tým s ušatým pohárem nad hlavou. Dohrávka Ligy mistrů začíná už příští týden, PSG se ve čtvrtfinále poté utká s italským týmem Atalanta Bergamo. Během posledních měsíců, kdy se nehrála francouzská liga, francouzský mistr moc povinností neměl.

Hrál samozřejmě několik přátelských zápasů, ale zároveň dvě finálová utkání francouzských pohárů. PSG porazilo Saint-Etienne i Lyon a Coupe de France i Coupe de la Ligue získalo, v duelu se Saint-Etienne přišel o největší hvězdu týmu Kyliana Mbappého a v páteční bitvě s Lyonem se zranily další klíčové opory týmu - Thiago Silva, Layvin Kurzawa a Mauro Icardi.

Zisk obou pohárů tak měl trošku hořkou příchuť. Neví se, zda tito hráči budou schopni nastoupit do čtvrtfinálových duelů v Lize mistrů. Právě to je totiž velká priorita pro celý tým a bez těchto jmen by byl zisk nejprestižnější fotbalové trofeje mnohem těžší. Ve čtvrtfinále se Paříž utká s Atalantou Bergamo, v semifinále pak v případě postupu vyzve lepšího z dvojice Red Bull Lipsko a Atletico Madrid.