V Atalantě s Heidenreichem počítají, teď bude ale kopat za Teplice. Na ligu se těším, říká mladík

V Atalantě s Heidenreichem počítají, teď bude ale kopat za Teplice. Na ligu se těším, říká mladík

Teplice získaly novou posilu pro příští sezónu. Z italské Atalanty Bergamo přichází na roční hostování jejich vlastní odchovanec David Heidenreich, který tak poprvé okusí dospělý fotbal. V týmu Atalanty s ním však počítají i nadále.

Heidenreich je odchovanec Teplic, v 16 letech ale odešel do Itálie, kde hrál zejména za Primaveru Atalanty Bergama. Párkrát se ale mladý obránce dostal i na lavičku v italské lize či poháru. Nyní bude reprezentant do dvaceti let nabírat zkušenosti v rodných Teplicích, kde bude ze svého kmenového klubu z Itálie hostovat.

"Hrát ligu byl vždycky jeden z mých osobních cílů a jsem moc rád, že to bude zrovna tady v Teplicích. Už se moc těším až znovu obléknu žlutomodrý dres," těší se Heidenreich na starty ve Fortuna lize v dresu Sklářů. A nadšení je oboustranné. “David nás o svých kvalitách přesvědčil během doby, kdy s námi trénoval. Jde o velký talent českého fotbalu a věříme, že ten správný krok do dospělého fotbalu udělá v našem týmu,” nechal se slyšet sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

V mládežnických týmech Atalanty se už Heidenreich prosadil a nyní je čas na další krok, na Serii A je však zatím brzy. "V Atalantě prokázal svůj obrovský potenciál, vybojoval si novou smlouvu a klub s nim do budoucna počítá. Pro vstup do seniorského fotbalu jsme tak společně s vedením italského týmu hledali takovou variantu, která Davidovi umožní okamžitý sportovní rozvoj. K dispozici byly varianty ze Série B, shodli jsme se však, že ideální bude nejvyšší soutěž s reálnou možností pravidelných startů," prozradil hráčovu situaci jeho agent Viktor Kolář.

"David bude ve známém prostředí, především však o něj klub velmi stál. Hráč mel možnost na Stínadlech několik týdnů během jara trénovat, realizační tým spolu se sportovním ředitelem Štěpánem Vachouškem tak měl dostatek času si o jeho schopnostech udělat dostatečný obrázek a Davidův příchod pro ně byl jednou z absolutních priorit," pokračoval Kolář. 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.