Pirlo prý mohl jít trénovat do Premier League, ale vzal béčko Juventusu. Proč?

Pirlo prý mohl jít trénovat do Premier League, ale vzal béčko Juventusu. Proč?

Andrea Pirlo ukončil fotbalovou kariéru před třemi lety a za tuto dobu si tak stihl udělat trenérskou licenci a nyní na něj čeká první velké angažmá. Povede totiž béčko svého bývalého klubu Juventusu, přesněji řečeno Juventus U23.

Fotbalově Pirlo vyrostl v Brescii, po krátkém angažmá v Interu Milán ale přestoupil k městskému rivalovi. V dresu AC Milán se z něj stal jeden z nejlepších záložníků na světě a po deseti letech na San Siru strávil čtyři roky v Juventusu. Kariéru dohrál ve Spojených státech. Dnes se jedná o jednu z největších postav v dějinách italské kopané.

Nyní se ale vydal na dráhu trenéra a doufá, že časem napodobí Pepa Guardiolu, Zinedina Zidana či Franka Lamparda. Stejně jako Guardiola či Zidane začal v B týmu svého bývalého klubu. Třeba se po časem, pokud bude Sarri odvolán, chopí i A týmu, k tomu má ale zatím daleko. Pirlo ale přiznává, že měl nabídky i od jinud.

"Trénovali mě Ancelotti, Conte, Allegri či Lippi, hodně mi toho předali. Budu náročný trenér, věřím, že se svými zkušenostmi se mohu prosadit i na lavičce. Guardiola a Zidane? Nebudu skrývat, že jsou pro mě velkou inspirací," prozradil Pirlo, který má ovšem vyšší ambice než trénovat béčko Juventusu.

Věří však, že je to ten správný krok na začátek trenérské kariéry. "Měl jsem i nabídky týmů ze Serie A a Premier League, ale cítil jsem, že Juventus U23 je na začátek kariéry výborná příležitost," prozradil mistr světa z roku 2006.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.