Nejžádanější mladý stoper světa se na odchod zatím necítí. Barcelona má zatím smůlu

Nejžádanější mladý stoper světa se na odchod zatím necítí. Barcelona má zatím smůlu

Dayot Upamecano zůstává hráčem Red Bullu Lipsko i nadále. Mladý nadějný stoper prodloužil v klubu, kde působí zatím i český útočník Patrik Schick, smlouvu do června 2023. 

Upamecano začínal s fotbalem ve Francii, kterou v mládežnických týmech i reprezentoval. Už jako mladík se ale přesunul do Rakouska, kde se v dresu Lieferingu a Red Bullu Salzburg vypracoval v kvalitního stopera a už tři a půl sezóny tohle potvrzuje i v německé bundeslize. 

Upamecano se zejména v posledních sezónách v Lipsku propracoval do základní sestavy, patří k nejlepším stoperům v bundeslize a vzhledem k jeho mladému věku není překvapením, že se o jeho služby přou ty nejlepší kluby. O Upamecana dlouhodobě stojí Barcelona, Bayern Mnichov, Arsenal či Tottenham. Letos se ovšem jeho přestup neuskuteční.

"V Lipsku se cítím velmi pohodlně, všechno zde do sebe zapadá. Mám za sebou velmi pozitivní jednání s Oliverem Mintzlaffem, Markusem Kröschem a Julianem Nagelsmannem, kteří mi ukázali, že prodloužení smlouvy bude tím nejlepším řešením. Máme mladý a hladový tým, klub je hodně ambiciózní a já chci přispět ke splnění jeho cílů, jsem přesvědčen o správnosti naší filosofie," prozradil Upamecano, jehož tým se pravidelně účastní Ligy mistrů a hraje o ty nejvyšší bundesligové příčky.

"Samozřejmě jsme velmi šťastní, že se nám s předstihem povedlo prodloužit smlouvu. Dayot v RB Lipsko během uplynulých let dospěl v jednoho z nejlepších obránců na světě a v 21 letech má ještě stále obrovský potenciál pro další růst. O to sladší je fakt, že v rozvoji potenciálu bude pokračovat u nás," prozradil pak Markus Krösche, ředitel klubu.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.