Půjde Kalvach ve stopách Krále? O tahouna plzeňské zálohy je zájem v Moskvě...

Půjde Kalvach ve stopách Krále? O tahouna plzeňské zálohy je zájem v Moskvě...

Lukáš Kalvach zažil v první sezóně v dresu Viktorie Plzeň individuálně skvělou sezónu, jeho tým však nehrál evropské poháry a v lize skončil až druhý za Slavií. O ligový titul už by ale příští sezónu mohl soupeřit nikoliv v Česku, nýbrž v Rusku.

Kalvach přestoupil do Doosan Arény loni z Olomouce a jak na podzim pod Pavlem Vrbou, tak na jaře pod Adrianem Guľou, patřil k záložním oporám týmu. Po pouhé jedné sezóně, kdy navíc Plzeň nesplnila předsezónní cíle, by ale Viktorii mohl opustit. Vážný zájem má podle všeho ruský tým Dynamo Moskva. 

Plzeň odehrála přípravné utkání s Českými Budějovicemi a Kalvach na něj nebyl v nominaci, podle vedení Viktorie to ale nic neznamená. Ani jeho agent zatím spekulace nepotvrdil: „Zatím bych to nechal bez komentáře,“ prozradil Radim König. S informací přišel server Sport Express, podle kterého se Dynamo Moskva rozhoduje právě mezi Kalvachem a Chorvatem Nikolou Morem, český záložník je ale dostupnější a jeho transfer do Ruska je tak pravděpodobnější.

Kalvacha by tak čekal podobný scénář jako Alexe Krále, kterého loni ze Slavie koupil ruský celek Spartak Moskva. Dynamo skončilo v loňském ročníku ruské ligy šesté, ambice má však mnohem vyšší a klub věří, že právě současná opora Viktorie Plzeň by mu mohla pomoct k tomu, aby je naplnil. 

Plzeň by samozřejmě chtěla Kalvacha udržet, těžko by ale odmítala nějakou lukrativní nabídku. Možnost je i ta, že by bývalý záložník Olomouce odešel z Česka až po kvalifikaci Ligy mistrů. 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.