Polidar si řekl o místo v A týmu, úplně spokojený však nebyl. Co řekl na kanonádu Kotal?

Polidar si řekl o místo v A týmu, úplně spokojený však nebyl. Co řekl na kanonádu Kotal?
OBSAHUJE OHLASY

Sparta v rámci přípravy porazila nováčka druhé ligy Táborsko vysoko 5:0. Do utkání nastoupili i navrátilci z hostování, především útočníci Matěj Polidar a Lukáš Juliš. Oba hráči se střelecky prosadili, první jmenovaný dokonce dvakrát. Řekl si snad o místo v A týmu?

Na hrotu Sparty ale moc místa není, operuje zde především Libor Kozák a Benjamin Tetteh. Polidar loni hostoval v Příbrami a původně to vypadalo, že stráví i příští sezónu v jiném ligovém klubu, nakonec ale může být vše jinak. Záleží samozřejmě na jeho dalších výkonech v přípravě. Otázkou je pak to, zda zůstane ve Spartě i Lukáš Juliš, který hostoval v Olomouci. Jeden z těchto dvou ale nejspíš ze Sparty odejde.

V útoku navíc nastoupil i Adam Hložek a je otázkou, zda časem nebude hrotovým útočníkem i on. „Záleží na něm, jaká bude mít čísla, zda bude dávat góly a připravovat šance. Uvidíme, jak tuhle roli uchopí,“ prozradil Kotal. Dva góly ovšem vstřelil právě Polidar, který loni hostoval v Příbrami. "Jeho výkon se mi líbil, dobře to zavíral a z toho vyplynuly oba jeho góly," pochválil Kotal mladého útočníka.

"Výsledek je velmi dobrý. Mohli jsme dát víc gólů, bylo to završení kondičního bloku, který jsme měli v Praze. V úterý odjíždíme na herní soustředění do Rakouska. Bylo pro nás důležité, že si hráči zahráli v únavě," řekl pak Kotal o utkání s Táborskem. Tam Sparta nastoupila v rozestavení 3-5-2, které vzhledem k současnému kádru dost možná bude aplikovat i v příští sezóně Fortuna ligy.

A jak svůj výkon hodnotí Matěj Polidar? "Dva góly jsou samozřejmě skvělé, ale úplně spokojený se sebou nejsem, ztrácel jsem hodně míčů," prozradil mladý univerzál, který dokáže nastoupit téměř na všech ofenzivních postech. "Do Rakouska s týmem pojedu, ale zatím nevím, zda zůstanu v A týmu Sparty i pro ligu," nakousl dvojnásobný střelec v zápase svou budoucnost.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.