Arsenal zachránil sezónu. Ve finále FA Cupu porazil Chelsea

Sezóna v Anglii je nyní už dohraná se vším všudy, některé týmy (Chelsea a Manchester City) akorát ještě čeká dohrávka Ligy mistrů. Ročník byl ukončen finálovým zápasem anglického poháru, kde Arsenal v londýnském derby porazil Chelsea 2:1.

Chelsea se sice už v 5. minutě zásluhou Pulišiče dostala do vedení, Aubameyang ovšem z penalty srovnal na 1:1 a začínalo se od znovu. Vítězný gól vstřelil opět reprezentant Gabonu a jakmile dostal Mateo Kovačič v 73. minutě červenou kartu, bylo téměř rozhodnuto. Arsenal si už vedení pohlídal a zvítězil.

V Premier League sice Gunners skončili osmí, vzhledem k vítězství v poháru si ale zahrají alespoň Evropskou ligu. Jedná se o první trofej pro kouče Mikela Artetu, který se Arsenalu chopil až v této sezóně. Chelsea si zahraje Ligu mistrů, neboť v Premier League skončila čtvrtá, žádnou trofej však letos nezískala. Šanci má pouze na Ligu mistrů, ale velmi malou, neboť v osmifinále musí dohánět manko 0:3 v duelu s Bayernem.