Slovácko věří Svědíkovi a pojistilo si jej na další tři sezóny. Čeká na něj Sparta?

Slovácko věří Svědíkovi a pojistilo si jej na další tři sezóny. Čeká na něj Sparta?

Slovácko během přípravy oznámilo, že hlavní trenér prvního týmu Martin Svědík prodloužil v Uherském Hradišti smlouvu až do června 2023. Původně to však vypadalo, že v této době už Svědík bude koučovat Spartu.

Svědík, bývalý šéf lavičky Baníku, Jihlavy či Mladé Boleslavi, odkoučoval v Uherském Hradišti necelé dvě sezóny. V té první Slovácko skončilo v lize jedenácté, letos si pak zahrálo nadstavbovou skupinu o Evropu, v první části pavouka ale nestačilo na Bohemians. Zlepšení na hře je evidentní a Svědík má v týmu důvěru, která byla nyní přetavena v prodloužení spolupráce.

"Věříme, že s trenérem Martinem Svědíkem je klub na správné cestě a že společně můžeme tým posouvat výš. Proto jsme rádi, že se nám podařilo stávající smlouvu prodloužit," prozradil ředitel klubu Petr Pojezný. "Zájmu ze strany Slovácka si vážím. Jsem rád, že vedení přišlo s nabídkou a že jsme se dohodli. Rozhodování nebylo až tak složité. V první řadě je to o tom, jestli má práce smysl, a já vidím možnosti posouvání nejenom týmu, ale i celého klubu," prozradil Svědík.

Původně to ale vypadalo, že letos Slovácko opustí. Sparta totiž v zimě odvolala kouče Václava Jílka a vše nasvědčovalo tomu, že Václav Kotal je pouze dočasnou volbou a že před právě začínající sezónou angažuje právě Svědíka, tak se ale nakonec nestalo. Kotal však Spartu věčně nepovede a stále je možné, že za rok či za dva se Svědík na Letnou přece jen přestěhuje. Nyní jej ovšem čeká jiná výzva - dostat Slovácko do pohárů.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.