Kozák? Rád bych uměl střílet góly jako on, přeje si jmenovec urostlého útočníka ze Sparty

Kozák? Rád bych uměl střílet góly jako on, přeje si jmenovec urostlého útočníka ze Sparty

První zkušenosti mezi prvoligovou elitou se pokusí sbírat Matyáš Kozák. Nadaný devatenáctiletý fotbalista, který je nositelem stejného příjmení jako jeho „spoluhráč“ ze Sparty.

Matyáš Kozák se do útrob teplické AGC Arény přišel podívat na roční hostování právě z Letné. Jeho úkolem je nejenom pomoct svému novému týmu, ale zároveň rozvíjet své zkušenosti, které by s rostoucím věkem mohl prodávat na té vyšší úrovni.

„Mám radost, že jsem tady. Teplice jsou nová výzva, jsem spokojený. Měl jsem i jiné možnosti, o něčem se jednalo, ale tahle varianta pro mě byly prioritou,“ řekla na úvod nová posila žlutomodrého kádru.

A inspiraci kupodivu čerpá od svého o dvanáct let staršího jmenovce Libora Kozáka, jenž se společně s Petarem Musou ocitl na samotném vrcholu tabulky nejlepších střelců Fortuna:ligy.

„Vždycky jsem se chlubil, že mám podobné jméno jako on, zvlášť když byl nejlepší střelec v Evropské lize. Musím ho napodobit co nejvíc, co budu moct,“ citoval deník idnes.cz hráčova slova.

A to i navzdory tomu, že jsou fyzicky naprosto odlišní. „Já jsem menší postavy, on je dlouhán, já jsem spíš na rychlost, on spíš na hlavičky. Ale určitě bych chtěl góly umět střílet jako on,“ podotýkal skrze idnes.cz Matyáš Kozák.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.