Giggs radí United: Přiveďte tyto dvě posily a jste zpátky v boji o titul!

Giggs radí United: Přiveďte tyto dvě posily a jste zpátky v boji o titul!

Legendární křídelník a nynější šéf waleské národní reprezentace Ryan Giggs vyjádřil během svého posledního rozhovoru nadšení z toho, jakým směrem se jeho milovaní ďáblové vydávají, a zároveň poukázal na to, jaké změny musí ještě udělat, mají-li znovu bojovat o titul.

Pro Manchester United to byla opravdu dlouhá doba. Co Sir Alex Ferguson odešel v roce 2013 do důchodu, mužstvo z Old Trafford se začalo hledat a prakticky až na jednu světlou výjimku v podobě druhé sezony Josého Mourinha zde vládlo ligové utrpení, které se ani nepřibližovalo standardům jinak velkolepého klubu.

Nový impuls však znenadání přinesl Ole Gunnar Solskjaer a jeho poslední posily. Jedná se zejména o Aarona Wan-Bissaku, který společně s Wilfredem Ndidim v rámci Premier League vévodí statistice úspěšně odebraných míčů, a pak Bruna Fernandese, jenž vytváří jednu šanci za druhou, a navíc je neomylný z pokutových kopů, které paradoxně ďáblové dříve spíše neproměňovali.

Co tomu tedy ještě chybí? „Myslím si, že United potřebují dvě posily – Sancha a Grealishe,“ nechal se slyšet Giggs. „Oba dali v minulé sezoně deset a více gólů a oba jsou mentálně velmi silní. To je vlastnost, kterou ne zrovna všichni hráči mají.“

„Grealish dal deset gólů za Aston Villu, žádný nebyl z penalty. To je podle mě velice působivé. A Sancho je velmi rychlý a zároveň přímočarý hráč, který nepanikaří, když se dostane do šance. Je to přesně ten typ křídelníka, jenž se hodí jak na protiútoky, tak i pro nátlakovou hru. To jsou dvě posily, které by United dostaly opět do bojů o titul,“ domnívá se Giggs.

A my už teď víme, že minimálně o Sancha na Old Trafford opravdu zájem je. Dohoda by měla být hotova ještě před 10. srpnem. V případě Grealishe je přestup otázkou.  

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.