Kluby se dohodly - Hancko zůstává ve Spartě za výhodných podmínek pro Letenské

Kluby se dohodly - Hancko zůstává ve Spartě za výhodných podmínek pro Letenské

Dvaadvacetiletý stoper nebo krajní obránce Dávid Hancko bude i v příští sezóně oblékat dres pražské Sparty. Přání, které sám Hancko v mediálních výstupech o setrvání ve Spartě vyřkl se mu tedy patrně splní a i v příští sezóně by měl ve Spartě z Fiorentiny hostovat.

Zatímco podzimní část sezóny Hanckovi, ostatně jako celému týmu, příliš nevyšla, na jaře už slovenský obránce exceloval a zkušeně dirigoval celou defenzívu Letenských. Loni byl Hancko ve Spartě na ročním hostování s opcí ve výši šesti milionů eur, kterou však Sparta z důvodu ekonomické situace klubu nevyužila. Pro příští sezónu by se po dobrých výkonech měla tato opce paradoxně snížit na tři miliony eur, o čemž informoval respektovaný italský novinář Gianluca di Marzio.

V případě účasti Sparty v základní skupině Evropské ligy a určitého finančního zisku by si tedy Letenští mohli Hancka příští rok v létě teoreticky dovolit. Hancko je odchovancem slovenské Žiliny a do Fiorentiny přestoupil v létě 2018. Do základní sestavy se tam však doposud nastálo neprosadil a svými výkony tedy opravdu zaujal právě až v dresu Sparty.

Kromě letošního zisku mistrovského poháru, v jehož finále Sparta porazila Liberec, je Hancko také mistrem Slovenska z roku 2017, kdy už byl součástí kádru Žiliny. Za Spartu odehrál v uplynulé sezóně 19 zápasů, ve kterých se střelecký prosadil dvakrát.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.