Plzeňská posila Káčer si připsala první gól: Zpočátku jsem trochu cítil nohy, ale rozběhali jsme to

Plzeňská posila Káčer si připsala první gól: Zpočátku jsem trochu cítil nohy, ale rozběhali jsme to

Posila Plzně pro nový soutěžní ročník Miroslav Káčer odehrál za Viktorii celých devadesát minut v sobotním přátelském zápase proti Dynamu České Budějovice. Viktoriáni potvrdili roli favorita a s obměněným kádrem dokázali Jihočechy porazit poměrem 2:0. 

A mezi střelce se zapsali i dva nováčci v týmu - čtyřiadvacetiletý záložník Miroslav Káčer a a dvaadvacetiletý útočník Lukáš Matějka. Úvodní gól zápasu vstřelil právě Káčer po chytré přihrávce od Jana Kopice. Káčer přišel do Plzně zadarmo ze slovenské Žiliny, která vyhlásila bankrot. „Trochu jsem cítil nohy, ale po začátku jsme to dobře rozběhali, dali pěkné góly a zápas zvládli. Doufám, že to tak bude pokračovat. Ty tréninky byly spíše o intenzitě a soustředění se na herní činnost, abychom se posouvali jako tým. I na tréninku se snažíme dávat co nejvíce gólů, aby nám to tam pak padalo i v zápase,“ prohlásil po zápase pro klubový web Plzně Káčer.

Pro klubový web se po zápase vyjádřil i Matějka, který poslední dva roky hostoval ve druholigovém Ústí nad Labem: „Vždycky se jako útočník chci prosadit, tak jsem rád, že se mi to celkem rychle po nástupu na hřiště povedlo. Vždy se snažím na maximum plnit pokyny od trenérů, sžít se s herním systémem, pomáhat v napadání, pílí a podobně. Za gól jsem ale samozřejmě hodně rád.“

Další dva zápasy čekají svěřence trenéra Guľy v rámci soustředění v Rakousku příští pátek - dopoledne se Viktoriáni utkají s tamním Tirolem a v podvečer s Altachem.