Útočník s kriminální minulostí Kokorin mění působiště

Útočník s kriminální minulostí Kokorin mění působiště

Kariéru devětadvacetiletého ruského útočníka Aleksandra Kokorina přerušil pobyt ve vězení. V říjnu 2018 brutálně napadl Kokorin společně s dalším ruským reprezentantem Pavlem Mamajevem obsluhu v restauraci v Moskvě. Pár hodin předtím navíc do bezvědomí zmlátili reportéra ruské televizní stanice Channel One.

V té době hrál Kokorin za Zenit Petrohrad a patřil mezi vůbec nejlepší ruské útočníky. Po incidentu směřoval Kokorin do vazby a soud mu nakonec vyměřil trest v podobě roku a půl ve vězení. Kokorin byl nakonec za dobré chování propuštěn v září loňského roku  a už v lednu 2020 podepsal novou smlouvu se Zenitem, avšak zamířil na hostování do jiného ruského prvoligového klubu - PFC Sochi.

Tam se mu relativně dařilo a v deseti ligových zápasech si připsal hned sedm gólů. Smlouvu v Zenite měl však Kokorin pouze do konce sezóny a nyní tedy odchází jako volný hráč do Spartaku Moskva, se kterým podepsal smlouvu na tři roky s opcí na jeden další rok. Během profesionální kariéry vystřídal Kokorin řadu klubů, nikdy však neměl angažmá za hranicemi Ruska. Doposud hrál Kokorin za Dynamo Moskva, Anži Machačkala, Zenit Petrohrad a právě Soči.

S ruským národním týměm se Kokorin podíval na Mistrovství světa v roce 2014 a dvě mistrovství Evropy, a sice v letech 2012 a 2016. Jeho poslední reprezentační gól se datuje do června 2016, kdy Kokorin skóroval v přátelském zápase proti České republice.