Návrat jména Schmeichel do Manchesteru? Brankář Leicesteru je v kurzu

Návrat jména Schmeichel do Manchesteru? Brankář Leicesteru je v kurzu

Manchester United má velký zájem o brankáře Leicester City Kasper Schmeichela - alespoň tak mluví anglická média. Syn slavnějšího Petera, který patřil v devadesátých letech mezi nejlepší brankáře na světě, strávil posledních devět let v Leicesteru a v souvislosti s většími kluby se o něm mluvilo již v roce 2016, kdy Leicester překvapivě vyhrál anglický titul.

Deník Sun píše, že vedení United vidí ve Schmeichelovi nástupce Davida de Gey, který možná odejde do Chelsea nebo do Realu Madrid. Kasperův otec Peter působil v United mezi lety 1991 a 1999 a fanoušky Rudých ďáblů je vnímán jako nefalšovaná legenda klubu. S United Peter Schmeichel vyhrál pětkrát anglickou Premier League, třikrát FA Cup a jednou Ligu mistrů.

Kariéru však Peter Schmeichel ukončil u konkurence, a sice v dresu Manchesteru City, kde vstoupil do světa velkého fotbalu jeho syn Kasper, který je podle současných norem považován za odchovance městského rivala United. V Manchesteru City však Kasper Schmeichel odchytal pouhých osm zápasů a většinu času strávil na hostování, ať v Bury, Falkirku, nebo v Coventry City.

Z Manchesteru City zamířil Kasper Schmeichel přes krátké štace v Notts County a Leeds United do Leicesteru, kde zakotvil v roce 2011. Jak bylo již zmíněno výše, s klubem Schmeichel vyhrál v roce 2016 anglickou Premier League a v témže roce byl vyhlášen nejlepším dánským fotbalistou roku.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.