Deeney odchází z Watfordu, měl by však zůstat v Londýně

Deeney odchází z Watfordu, měl by však zůstat v Londýně

Stálice Watfordu Troy Deeney by měl z klubu po deseti letech odejít. Poslední sezóna mu - alespoň co se týče individuálního hlediska - vyšla náramně a v Premier League si připsal celkem deset gólů. Týmový výkon už však tak dobrý nebyl a jeho Watford sestoupil do druhé nejvyšší anglické soutěže. To pravděpodobně znamená Deeneyho konec v klubu.

Watford se nachází v oblasti Velkého Londýna a právě tam Deeney s největší pravděpodobností i zůstane. Zájem o něj totiž projevil Tottenham, který ho chce i s ohledem na jeho věk (dvaatřicet let) jako náhradního útočníka za Harryho Kanea. Do hry by se tedy Deeney dostával především v závěrech zápasů nebo v případě zranění Kanea.

Do světa velkého fotbalu vstoupil Deeney ve Walsallu, odkud v roce 2010 putoval do Watfordu. V klubu se téměř okamžitě zapracoval do základní sestavy, kde zůstal až doposud. V roce 2015 slavil Deeney s Watfordem postup do Premier League, kterou v posledních pěti letech hrál. Dohromady vstřelil Deeney za pět let v Premier League sedmačtyřicet gólů. Mezi jeho největší úspěchy na klubové úrovni bezpochyby patří jaro 2019, kdy se Watford probojoval až do finále anglického FA Cupu.

Rodák z Birminghamu však navzdory dobré formě nikdy nebyl povolán do anglického národního týmu a v posledních deseti letech ho tedy fanoušci mohli vidět skutečně pouze v dresu Watfordu.