Teplice prohrály v přáteláku s Hradcem, poprvé hrál nováček Heidenreich

Poměrem 0:1 podlehly Teplice v nedělním přátelském zápase s druholigovým Hradcem Králové. V dresu Severočechů se poprvé objevil teprve dvacetiletý obránce David Heidenreich, jehož roční hostování z italské Atalanty Bergamo domluvili funkcionáři Teplic v průběhu tohoto týdne.

V první půli byli hráči Teplic bezzubí. V 9. minutě dostali gól od Dvořáka, který využil dobré zpětné přihrávky od Vlkanovy a v průběhu prvního poločasu ohrozili svatyni Hradce pouze jednou střelou hlavou a přímým volným kopem Moulise. Nic víc jsme v prvním poločase neviděli a na stadionu v Roudnici nad Labem se tedy šlo do šaten za stavu 0:1.

A druhá půle už žádné góly nepřinesla. „Byl to klasický zápas na úvod přípravy s množstvím nepřesností. Chtěl jsem dát příležitost kompletnímu kádru, od příštího týdne už však začneme finalizovat sestavu a připravovat se na start ligové soutěže,“ prohlásil po zápase teplický trenér Hejkal.

Teplice - Hradec Králové 1:0 (hráno v Roudnici n. Lab.)
Branka: 9. Dvořák.
Teplice: 1. poločas: Plachý – Vondrášek, Heidenreich, Mareček – Nazarov – Černý, Žitný, Trubač, Radosta – Řezníček, Moulis. 2. poločas: Plachý – Nazarov, Heidenreich (65. Ljevaković), Hýbl – Kodeš – Paradin, Emmer, Trubač, Hyčka – Mareš, Kozák.
Hradec Králové: 1. poločas: Ottmar – Donát, Čech, Král – Procházka, Rada, Jukl, Kateřiňák, Novotný – Dvořák, Vlkanova. 2. poločas: Vízek – Donát, Čech, Leibl – Záviška, Jukl (70. Doležal), Soukeník, Kateřiňák (59. Samko), Prekop – Šípek, Vašulín
Rozhodčí: Miroslav Vlašič