Šéf ostravské lavičky Kozel: Když budou příchody, mohou být i odchody

Šéf ostravské lavičky Kozel: Když budou příchody, mohou být i odchody

Baník Ostrava se chystá na svou pátou sezónu v řadě mezi českou elitou a v loňské sezóně se mu podařilo probojovat až do skupiny o titul, kde však skončil na šestém místě a do Evropy se tedy alespoň v tuto chvíli nepodívá. Za výkonnostním vzestupem Baníku stojí bezpochyby i hlavní trenér týmu Luboš Kozel, který se k situaci klubu vyjadřoval pro server iSport.cz.

„Změny jsou odvislé na tom, jestli někdo přijde, protože jak už jsem avizoval – když budou změny směrem sem, mohou pak být i změny směrem ven. Je možné, že o jednoho až dva hráče se kádr pro soustředění zúží,“ prohlásil Kozel k přestupové politice klubu.

Klub musí řešit i zranění zkušeného Fleišmana: „První informace byla taková, že by to snad nemusel mít zlomené. Měl to však tak oteklé, že se to nedalo určit stoprocentně. V pondělí nebo úterý půjde na rentgen znovu v Ostravě, tam se ukáže. Pokud by se zlomenina neprokázala, je tam prognóza třeba týdenního klidu. V případě zlomeniny by však ta doba léčení byla samozřejmě delší.“

Baník už má za sebou dva přátelské zápasy - nejdřív remizoval v pátek 1:1 s Nitrou a poté podlehl v sobotu poměrem 2:3 Zlatým Moravcům. O Baníku se v souvislosti s mladým brněnským útočníkem Růskem mluví již od konce července a podle zákulisních informací týmy o možnosti přestupu jednají. Dalším zajímavým zbožím v kádru Zbrojovky je Pachlopník, o kterém se mluví nejen v souvislosti s Baníkem, ale také s pražskou Slavií.

Karviná přivítá v přípravě hráčské zboží ze Spartaku, Opavy, Prostějova i Skalice...