V Edenu zvažují, že by v Soluni nespokojeného Stocha znovu navlékli do sešívaného...

V Edenu zvažují, že by v Soluni nespokojeného Stocha znovu navlékli do sešívaného...

Slovenský reprezentant Miroslav Stoch má za sebou Paoku Soluň mizernou sezonu bez výrazného vytížení (v Super League 1 odehrál pouze 500 minut čistého času bez gólového vyústění) a chce z řecké půdy pryč již po jednom roce služeb.

Jak zaznělo na stránkách iSport.cz, třicetiletý záložník je v tomto směru opět v úzkém kontaktu se Slavií, odkud se na jih Starého kontinentu za nějakých 40 milionů korun loni odebral.

Úřadující český mistr ze Sinobo Stadium si měl zjišťovat podmínky ohledně případného návratu a to i přesto, že má ještě rodák z Nitry na stadionu Toumbas pro necelých 29 tisíc diváků roční smlouvu.

Je však otázkou, zda by mohla Slavia dát třicetiletému Stochovi stejné lukrativní podmínky jako během jeho první vršovické mise, kdy měl měsíční gáži mezi 80 a 90 tisíci eury měsíčně (více než 2 miliony korun). Např. Jan Nezmar by určitě o repete nestál.

Nemalou komplikací je však skutečnost, že Stoch nyní nemůže opustit Řecko kvůli pozitivnímu testu na Covid-19 a zdravotní prohlídka a případné oficiální představení by se - stejně jako zapojení do letní přípravy Jindřicha Trpišovského - musely odložit.

"V našem týmu byl zjištěn pozitivní test na Covid. Naneštěstí jsem tím "šťastlivcem" já. Ale nebojte se, cítím se dobře, nemám žádné problémy a jsem si jistý, že budu na hřišti už ve čtvrtek či v pátek," citoval Sport slova štírka s minulostí v Chelsea, Twente, Fenerbahce, Al Ainu nebo Bursasporu.

Druhou otázkou je, jaké vytížení by nalezl v současné Slavii a jestli by také příští ročník nezačínal na lavičce náhradníků, což je jeho noční můra a zdroj frustrace.

Úspěšní sparťanští dorostenci míří do dospělého fotbalu. Kdo z nich má největší šanci prorazit?