Karviná přivítá v přípravě hráčské zboží ze Spartaku, Opavy, Prostějova i Skalice...

Karviná přivítá v přípravě hráčské zboží ze Spartaku, Opavy, Prostějova i Skalice...

Karviná, jejíž nejvytíženějším hráčem sezony byl Gigli Ndefe, jenž svým vytížením zastínil i Milana Rundiče, Ondřeje Lingra či Matúše Čonku, aktuálně pase po nových tvářích, které by ji v ročníku 2020/2021 pomohly do klidnějších vod, než jen těch, které znamenají neúprosný boj o záchranu.

Podle informací Deníku Sport by se mohla v dohledné době objevit v kádru pátého nejtrestanějšího týmu Fortuna:ligy s 80 žlutými a čtyřmi červenými kartami tato (testovaná) pětice...

- dvacetiletý brazilský útočník či křídelník Rafael Tavares, jenž je majetkem Spartaku Trnava, ale v poslední době strávil na hostování v rodné zemi, kde operoval v Capivariano FC.

- jednatřicetiletý záložník Tomáš Jursa, jenž strávil posledních pár let v Opavě, ale v minulosti prošel i Ústím nad Labem či Teplicemi. V (tehdy druholigových) barvách MFK ale svou kariéru před více než dekádou rozjížděl a tak půjde o návrat ztraceného syna.

- sedmadvacetiletý útočník Roman Haša, který hrál poslední tři roky druhou nejvyšší slovenskou soutěž se Skalicou. Na české půdě oblékal trikoty Slovácka či Třince, ovšem prvoligových vystoupení na kontě mnoho nemá - k tomuto datu jen šestnáct.

- devětadvacetiletý slovenský středopolař Martin Mikovič, jenž strávil dlouhé roky ve Spartaku Trnava a poslední čtyři roky se pral v první a druhé polské lize. Po svém konci v týmu Nieciecza je volným hráčem.

- pětadvacetiletý forvard Jan Šteigl dosud nehrál nic jiného, než druhou českou ligu a to za Prostějov. V uplynulém ročníku FNL dosáhl na pětadvacet startů a 1107 poskytnutých minut přetavil do tří branek, s tím, že rozvlnil síť také v MOL Cupu. Že by přišla prvoligová šance právě teď?

Úspěšní sparťanští dorostenci míří do dospělého fotbalu. Kdo z nich má největší šanci prorazit?