Pilař, Podaný, Hrubý, Schranz a spol. nestačili na druholigový Žižkov. Rada varoval, že to bylo naposledy...

Pilař, Podaný, Hrubý, Schranz a spol. nestačili na druholigový Žižkov. Rada varoval, že to bylo naposledy...

Jablonec, který čeká zanedlouho předkolo Evropské ligy, o víkendu překvapivě podlehl druholigové Viktorii Žižkov, která se oproti nedávno skončené minulé sezoně zbavila deseti hráčů.

Byť zelenobílý favorit vedl zásluhou Ivana Schranze, soubor kouče Zdeňka Haška následně výsledek otočil po přesných trefách Diviše, Žežulky a Březiny.

I když nastoupil výběr Petra Rady bez několika zraněných hráčů (např. Jovovič či Holík), v prvním dějství šly do akce i další letní akvizice - kromě zmíněného slovenského rychlíka Schranze také záložníci Robert Hrubý a Václav Pilař.

Hlavní kouč Jablonce byl hodně naštvaný a jeho pozápasové hodnocení bylo docela stručné. "Prohráli jsme, hráli jsme špatně! A bylo to naposledy, tolerovat tohle nebudu. Víc k tomu nemám co říct," kroutil hlavou Rada, jehož vyjádření nabídly stránky fkjablonec.cz.

Šance na nápravu přijde uprostřed tohoto pracovního týdne - severočeský celek přijede do Lázní Bělohrad, kde se utká s nováčkem z Pardubic.

Příprava:

FK Viktoria Žižkov – FK Jablonec 3:1 (2:1)
Branky: 33. Diviš, 37. Žežulka, 69. Březina – 9. Schranz.

Sestava Žižkova: Švenger (46. Hrubeš) - Urbanec, Březina, Žežulka, Muleme - Skopec, Batioja, Súkenník (46. Richter) - Diviš (46. Nabiyev), Zoubele, Auer.

Sestava Jablonce:1. pol.: Hanuš – Haitl, Kubista, Štěpánek, Krob – Pilař, Hübschman, Hrubý R., Černák – Schranz, Chramosta. 2. pol.: Hrubý V. – Haitl, Kubista, Jeřábek, Skuhravý – Ladra, Macháček, Považanec, Podaný – Kratochvíl – Velich.

Teplice prohrály v přáteláku s Hradcem, poprvé hrál nováček Heidenreich

Buďto oslní, nebo půjde, zní verdikt ohledně zlínského Vyhnala, jemuž cestu komplikují zranění