Čestný prezident Bayernu se otřel o filozofii největšího rivala z Dortmundu...

Čestný prezident Bayernu se otřel o filozofii největšího rivala z Dortmundu...

Uli Hoeness, jenž se pyšní statusem čestného prezidenta Bayernu Mnichov, kritizoval přestupovou politiku Borussie Dortmund, která je už dlouhé roky největším bundesligovým rivalem bavorského obra z Allianz Areny.

Hoeness konkurenční velkoklub nařkl, že se žlutočerný titán z vestfálského Signal Iduna Parku dívá na hráče pouze z obchodního hlediska...

"Když si Dortmund pořídí nějakého velmi talentovaného jedince a tomu se začne dařit, o několik měsíců později už jdou i zevnitř klubu slyšet hlasy o tom, že je eventuálně na prodej," pronesl webem sport.sk citovaný symbol Bayernu.

"Ptám se na jediné - jak se může takový hráč ztotožnit s klubovou DNA, když má pocit, že na něm chtějí pouze vydělat?," ptal se osmašedesátiletý funkcionář, jehož vyjádření nabídl server sport.sk.

Přesně takovým způsobem podle něj získal Bayern v posledních letech z kádru BVB několik známých tváří včetně nejlepšího střelec německé ligy posledních let Roberta Lewandowského.

Aktuálně se v tisku řeší možný prodej anglického forvarda Jadona Sancha do Premier League. Podle ostrovních médií už dokonce mělo vedení osminásobného německého šampiona a úřadujícího vicemistra souhlasit s tím, že jim reprezentanta Albionu vyfoukne Manchester United za částku okolo 60 milionů liber.

Pavlenkův přestup v rámci bundesligy? Síly by mohl spojit s dalším českým reprezentantem