Kušej se po letech vrací na domácí mapu, startovat kariéru mezi dospělými bude pod Jarošíkem

Kušej se po letech vrací na domácí mapu, startovat kariéru mezi dospělými bude pod Jarošíkem

Druholigové Ústí nad Labem, které čeká v příští sezoně obhajoba sedmé pozice, se pochlubilo zajímavou posilou do ofenzivní řady a hlásí návrat "ztraceného syna".

S Dynamem Drážďany, které před pár dny sestoupilo z druhé bundesligy, totiž přichází do Army ústecký odchovanec Vasil Kušej, jehož čeká na severu Čech roční hostování.

168 centimetrů vysoký rychlík byl součástí Drážďan již od roku 2015 a v mládežnických strukturách udivoval velkou střeleckou potencí.

Uplynulý soutěžní ročník byl bývalý mládežnický reprezentant Česka zapůjčen do rakouského Wacker Innsbruck, který hraje druhou rakouskou bundesligu, ale skórovat se mu podařilo pouze v regionální soutěži za jeho rezervu.

"Dohodli jsme se s Dynamem Drážďany a agenturou Sport-Invest na ročním hostování Vasila Kušeje. Věříme, že je to dobrý krok, který nastartuje Vasilovu kariéru v dospělém fotbale," uvedl na webu fkusti.cz sportovní manažer Petr Heidenreich.

"Kde jinde by měl Vasil nastartovat svou kariéru v dospělém fotbale, než ve svém mateřském klubu. Vasil přichází na roční hostování, s tím, že si to společně v zimě vyhodnotíme a Dynamo bude mít případně možnost stáhnout zpět již po podzimní části sezóny," doplnil ústecký funkcionář.

A co první dojmy samotného dvacetiletého Kušeje, jehož čeká v Armě práce pod novým koučem Jiřím Jarošíkem? "Jsem rád, že se hostování dotáhlo, těším se domů, vyrůstal jsem tady a doufám, že pomohu Armě k ligovým bodům," uzavřel mladík, který bude staronovému celku k dispozici již ve středeční přípravě proti Baníku Most-Souš.

Úspěšní sparťanští dorostenci míří do dospělého fotbalu. Kdo z nich má největší šanci prorazit?