Pudil opouští boleslavské prostředí a po 12 letech se vrací do hlavního města...

Pudil opouští boleslavské prostředí a po 12 letech se vrací do hlavního města...

Čtyřiatřicetiletý zadák Daniel Pudil se vrací do Prahy, v níž naposledy působil v sezoně 2007/2008, když oblékal sešívaný trikot Slavie.

Nikoliv však do Fortuna:ligy. Bývalý zadák Slovanu Liberec či Chmelu Blšany, kde svou pouť v profesionálním fotbale odstartoval, totiž posílí ambiciózní druholigový celek Viktorii Žižkov, která bude chtít v příštím ročníku FNL nahoře.

"Tenhle borec nám přinese do defenzivy pořádnou porci zkušeností a kvality. Jsme rádi, že ho můžeme přivítat ve Viktorce," zaznělo na Twitter účtu známé pražské značky sídlící pod televizním vysílačem, která však bude hrát na podzim své domácí duely v azylu.

ŽIŽKOVSKÝ KÁDR PROCHÁZÍ ČISTKOU. POD TELEVIZNÍM VYSÍLAČEM KONČÍ NEJEN VŮCH, ALE I DALŠÍCH 9 JEDINCŮ...

Pudil se po mnoha letech v zahraničí, kde prošel Genkem, Cesenou, Watfordem i Sheffieldem Wednesday, vrátil do českého prostředí loni v létě a zakotvil v Mladé Boleslavi, za níž naskočil do 28 prvoligových duelů.

Nyní bude majitel dvou českých a jednoho belgického titulu, jehož osobní konto zdobí také pětatřicet start za národní tým, bojovat po boku hráčů jako Zoubele či Švenger a prát se o postup do nejvyšší soutěže.

Smlouvu dostal na jeden rok do června 2021.

Brněnský nováček hlásí hlásí novou posilou s 230 prvoligovými starty!