V Edenu si pohrávají s myšlenkou přivést maratonce Daridu. Lákadlem je i pohárová Evropa

V Edenu si pohrávají s myšlenkou přivést maratonce Daridu. Lákadlem je i pohárová Evropa

Zatímco letenské "S" do svých řad po Ondřeji Čelůstkovi vábí i jeho další reprezentační kolegy Ladislava Krejčího s Davidem Pavelkou, člena národního týmu by brali také na vršovickém Sinobo Stadium.

Jak zaznělo na iSport.cz, sportovní úsek Slavie začal přemýšlet o brzy třicetiletém středopolaři Vladimíru Daridovi, jenž už patří více než pět let Herthě Berlí, v jejímž trikotu si v uplynulém bundesligovém ročníku připsal 28 startů a tři branky a svého času byl považován za "srdce i plíce" klubu.

V Edenu si mají podle Deníku Sport pohrávat s myšlenkou, že by se bývalého borce Viktorie Plzeň, Baníku Sokolov a Freiburgu pokusili po sedmi letech v zahraničí vrátit na českou půdu.

Zatím má jít pouze o nápad, nicméně nejběhavější součástka nejvyšší německé soutěži, která drží rekord v počtu naběhaných metrů, by se určitě náročnému kouči Jindřichu Trpišovskému líbila a hráč jeho typu mu nepochybně musí imponovat.

Devětadvacetiletý střední záložník má na berlínském Olympijském stadionu smlouvu ještě na jeden rok do 30. června 2021 a také proto by nebyl nejlevnější, o čemž svědčí i údaj ze specializovaného serveru transfermarkt.com hovořící o sumě 5,5 milionu eur.

Za půl roku by však vše mohlo být jinak, nemluvě o příštím létu, kdy z něj může být volný hráč. Dotyčný scénář by navíc mohly pomoci přiblížit případné další pohárové úspěchy úřadujícího českého šampiona. Tím spíš, že desáté Herthy se evropské poháry netýkají a sám Darida má za celé působení v zahraničí pouze sedm dílčích startů v EL.

Čestný prezident Bayernu se otřel o filozofii největšího rivala z Dortmundu...