Sivok: S Kotalem začalo svítat na lepší časy, po tříleté přestávce je třeba vrátit Spartu na evropskou scénu

Sivok: S Kotalem začalo svítat na lepší časy, po tříleté přestávce je třeba vrátit Spartu na evropskou scénu

Tomáš Sivok se netají tím, že ho odmítnutí nabídky na odkup Dynama České Budějovice zklamalo a jen si přeje, aby na Střelecký ostrov přišel investor, který bude mít velké plány jako já.

Kam by mohla vést jeho další cesta? "Stal jsem se patronem reprezentace do 19 let, což mě těší, ale především se chci vzdělávat v manažerské práci. Lákají mě stáže v zahraničí. Chci se vydat za Pavlem Nedvědem do Itálie, za svými známými do Německa a Nizozemska. Mám představy, jak zvednout úroveň klubu, ve fotbale něco tvořit. Dobře vím, že vždy bude záležet na dohodě s majitelem klubu, ale snad se mi to někde časem podaří," uvedl na serveru aktualne.cz šestatřicetiletý internacionál.

V posledních týdnech i měsících byl spojován s budoucí funkcionářskou rolí ve Spartě, jíž svého času pomohl ke třem mistrovským titulům. Spolupráce s Tomášem Rosickým a spol. na Letné by ho jistě lákala, ale momentálně to údajně není na pořadu dne...

Jak se vůbec dívá na nejslavnější tuzemskou značku, která už čeká na titul šest let? "Poslední zápasy potvrdily, že základ mužstva mají tvořit čeští hráči a kvalitní cizinci ho jen doplňovat. To se před třemi roky nestalo, na což Sparta doplatila jak v domácí lize, tak na evropské scéně," připomněl dnes již bývalý kolega Kladrubského či Drobného "italskou cestu".

Nyní je však optimistou, že by se mohlo vše opět vrátit do starých kolejí, které znamenaly úspěch. "Od příchodu trenéra Václava Kotala začalo svítat na lepší časy, ve všech řadách byl vidět posun, který se projevil jak umístěním na třetí příčce v lize, tak cenným ziskem domácího poháru. Je třeba na této cestě pokračovat a po tříleté přestávce vrátit Spartu na evropskou scénu," doplnil portálem aktualne.cz citovaný Sivok, jenž v minulosti okusil italskou, tureckou i izraelskou nejvyšší soutěž, s tím, že své nejlepší období prožil v Besiktasi Istanbul, za který odehrál 155 zápasů a ze stoperské pozice vstřelil 15 branek.