Suchý pořád sní o tom, že by si znovu oblékl červenobílý dres a zahrál si za Slavii v Edenu...

Suchý pořád sní o tom, že by si znovu oblékl červenobílý dres a zahrál si za Slavii v Edenu...

Ostřílený stoper Marek Suchý, jenž patří od loňského léta Augsburgu, neměl problém přiznat, že premiérový rok v bundeslize byl jeho nejhorší sezonou v kariéře.

"O polovinu z ní jsem přišel kvůli zranění. Naštěstí mě to potkalo až ve dvaatřiceti letech," ulevil si na portálu gol.cz bývalý střední obránce Spartaku Moskva či Basileje.

Pod novým koučem Heiko Herrlichem by se měla jeho pozice vylepšit. Jen čtyři starty v základu za celý ročník totiž není žádnou skvostnou vizitkou...

"Jsem plný očekávání, jak to bude vypadat v novém ročníku bundesligy, opět počítám s tím, že to bude boj o místa v základní sestavě. Odešel sice jeden z mých konkurentů Jedvaj, kterému skončilo hostování z Leverkusenu, ale kromě tří nových hráčů, kteří přišli do Augsburgu po vypršení smlouvy, je docela reálné, že ještě někdo další dorazí," předpověděl držitel dvou českých a čtyř švýcarských primátů, jehož vyjádření nabídl magazín Gól.

Jak velká je šance, že by si v jednom utkání zahrál i společně s Tomášem Koubkem a Janem Morávkem? Ačkoliv společně hrají rok, ještě k tomu nikdy nedošlo. "Všichni si to přejeme. Honza si po prvním zápase, který odehrál po zranění, na tréninku poranil sval, předtím jsem převzal od něj štafetu na marodce já. Když bude zdravý, měl by stabilně nastupovat. „Koubis“ (Tomáš Koubek) to měl v minulé sezoně těžké, svezl se s naší prostupnou defenzívou, inkasovali jsme hodně branek. Na jaře toho moc neodchytal, ale každý, myslím, vidí, jak v trénincích maká, aby se dostal zpátky na post brankářské jedničky. Klub nyní přivedl Gikiewicze z Unionu Berlín, takže bude mít o konkurenta víc," ozřejmil na stránkách gol.cz Suchý, který hodlá udělat vše pro to, aby se vrátil do reprezentace a měl reálnou šanci dostat se příští rok v červnu na Euro.

A jak to vypadá s jeho někdejším záměrem na ukončení kariéry ve vršovickém Edenu, čímž by se uzavřel kruh? "Je to spíš můj sen, že bych si znovu oblékl červenobílý dres a zahrál si za Slavii v Edenu. Smlouvu mám ještě na rok s roční opcí, která se automaticky aktivuje po odehrání určitého počtu zápasů. V Augsburgu se nám s rodinou líbí, rád bych tady minimálně tuhle dobu, co mám ve smlouvě, ještě zůstal," zakončil na stránkách Gólu sešívaný odchovanec, který se vydal za hranice přesně před deseti lety.

Jak vidno na nedávném příkladu Ondřeje Kúdely, Slavia se příchodů velezkušených stoperů nebojí. Tím spíš, když by byli k dispozici "za hubičku".

Čestný prezident Bayernu se otřel o filozofii největšího rivala z Dortmundu...