Krejčímu na hřišti vyhovuje víc volnosti. Na 15 žlutých karet v sezoně ale pyšný není...

Krejčímu na hřišti vyhovuje víc volnosti. Na 15 žlutých karet v sezoně ale pyšný není...

Jednadvacetiletý středopolař Ladislav Krejčí, jehož důraz v osobních soubojích pocítil nejeden soupeř Sparty, hodnotí svou premiérovou sezonu v rudém dresu pozitivně.

"Pro mě osobně bylo důležité, že jsem většinu zápasů odehrál v základní sestavě, takovou porci jsem si loni v létě, když jsem přišel ze Zbrojovky, ani nepředstavoval," přiznal v interview pro gol.cz český reprezentant do 21, jehož pouze na podzim přibrzdily otoky v levém kotníku.

Počet nasbíraných žlutých karet ovšem není zrovna malý a je na čem pracovat. "V sezoně jsem nasbíral ve všech soutěžích dohromady patnáct žlutých karet, což není číslo, na které bych byl zrovna pyšný. Některé vyplynuly z herních situací na hřišti, nebo třeba pramenily trochu z únavy v nabitém programu po restartu ligy. Pár karet jsem ale dostal zbytečné a mohl jsem se jich vyvarovat. V tomhle směru mám co zlepšovat a věřím, že se mi to v nové sezoně podaří," doplnil na webu gol.cz Krejčí, jenž měl letos v létě dovolenou zhruba dvanáct dní.

Jak se změnily jeho úkoly poté, co Václav Kotal vystřídal svého jmenovce Jílka? "Moje role se v průběhu sezony výrazně změnila. Za trenéra Jílka jsme hráli na jednu šestku, takže po mně především chtěl, abych si plnil defenzivní úkoly a prostor před stopery prakticky neopouštěl. Trenér Kotal preferuje hru na dvě šestky, nebo na šestku a osmičku, chce po nás konstruktivní rozehrávku zezadu. Když se do ní zapojí jeden z nás, druhý se může vysouvat dopředu. Tohle herní pojetí a víc volnosti na hřišti mi líp vyhovuje," ozřejmil v rozhovoru pro magazín Gól odchovanec Zbrojovky, který poznává hlavní město společně s Adamem Hložkem, ovšem když má více než jednodenní volno, vrací se do Brna.

Jak vidí letošní vítěz MOL Cupu jeho šance v příštím ročníku Fortuna:ligy? "Jsem rád, že se Zbrojovce podařilo postoupit do první ligy. Přál bych jí, aby si formu z jara, kdy válcovala každého soupeře, udržela i v nejvyšší soutěži a zabydlela se v ní. Nová sezona bude pro ni o to těžší, že po rozšíření ligy na osmnáct týmů budou tři poslední přímo padat. Na vzájemné zápasy, hlavně ten v Brně, se ale moc netěším, budu si muset na ně nastavit hlavu. Nejsem první ani poslední, kdo nastoupí proti svému mateřskému klubu. Je to ale ještě daleko," uzavřel na serveru gol.cz středoplař, jenž začal s fotbalem ve Slovanu Rosice.

Krejčí: Vyspěl jsem jako člověk. Při odchodu jsem byl dítě, cizina mě naučila postarat se sám o sebe