Schick je pro Lipsko stále drahý, pomůže přestup Wernera? Není kam spěchat, uklidňuje Paska

Schick je pro Lipsko stále drahý, pomůže přestup Wernera? Není kam spěchat, uklidňuje Paska

Nebýt pandemie koronaviru, Schick by už nejspíš patřil Lipsku. Český útočník má smlouvu v AS Řím platnou ještě dva roky a stále se může stát, že bude v příští sezoně hrát v Itálii. Německý celek neuplatnil opci ve výši 25 milionů eur, stále však vyjednává lepší podmínky.

„Než Lipsko skončí své účinkování v Lize mistrů, nechceme situaci komentovat. Není však vůbec jednoduchá,“ komentuje spekulace hráčův agent Paska, jehož slova citoval web sport.cz.

Kvůli koronaviru se vše zpomalilo. „Ve chvíli, kdy se Lipsko chystalo uplatnit opci, vpadla do transferu pandemie. Bum, konec! Teď, když celá fotbalová Evropa utrpěla obrovské finanční ztráty, je těžké původně sjednané podmínky naplnit,“ uvedl k situaci agent.

Původní opce činila 29 milionů eur, poté klesla na 25 milionů eur. To je pořád moc, zní z Lipska. „Patrikova budoucnost je otázkou kompromisu mezi AS Řím a Lipskem. Opce v původní výši se teď nedá realizovat,“ sdělil.

Pomoct by mohl i přestup Wernera za 60 milionů eur do Chelsea. „Kluby teď nejsou schopné platit za přestupy velké peníze. Takový Timo Werner sice odešel z Lipska do Chelsea, obchod však byl uzavřený již v lednu, ještě před pandemií,“ poznamenal Paska, že i tento přestup by mohl Schickovi pomoci.

Přestupové okno bude otevřené až do 5. října, takže na místě není žádná hektika.