Mosquera byl těsně před podpisem nové smlouvy, nakonec ale v Ďolíčku končí. Klokanům napsal SMS zprávu

Mosquera byl těsně před podpisem nové smlouvy, nakonec ale v Ďolíčku končí. Klokanům napsal SMS zprávu

Vršovičtí Klokani, kteří si v úterý bez problémů poradili s druholigovou Chrudimí (4:0), přišli o zkušeného kolumbijského záložníka Jhona Mosqueru, jenž u Botiče neprodloužil smlouvu, která mu běžela do konce července.

Ačkoliv třicetiletý jihoamerický středopolař vyjednával s vedením Bohemians Praha 1905 o novém kontraktu a s novými podmínkami souhlasil, nakonec mizí a na sobotní dotažení všech náležitostí a následný podpis tak nedojde.

Fotbalista informoval klub o svých úmyslech sms zprávou. "V úterý absolvoval trénink bez náznaku, že by něco mělo být jinak. Trenér Klusáček hráče zapsal i na soupisku odpoledního utkání s Chrudimí. Pár desítek minut před zápasem Jhon poslal vedení klubu SMS, že v Bohemians končí," zaznělo na stránkách bohemians.cz.

Zelenobílý tábor je z jeho jednání pochopitelně zklamán. "Uvědomujeme si, že se jedná o oblíbeného hráče fanoušků a tato zpráva není příjemná, ale klub je vždy víc, než hráč. Takové jednání je pro nás zklamáním. Jhonovi za jeho služby v zelenobílém děkujeme," uvádí se v prohlášení tradiční vršovické značky z Ďolíčku.

Někdejší hráč Deportiva Cali, jenž působil na stejné adrese i v sezonách 2014/2015 a 2015/2016, po svém letošním návratu do české ligy absolvoval 10 utkání a během poskytnutých 438 minut čistého času se mu podařilo zapsat do střelecké listiny hned třikrát.

Další branky už může střílet v dresu Slovanu Liberec, se kterým si plácl ve středu. "Děkuji Bohemians za vše, bohužel jsem dva měsíce čekal na nabídku vylepšené smlouvy, ta však nepřišla. Slovan jednal rychle, na podmínkách jsme se okamžitě domluvili, láká mě vidina bojů o přední ligové příčky a skupinu Evropské ligy. Okamžitě po uzavření smlouvy jsem kontaktoval ředitele Bohemians, aktuálně je na dovolené u moře, osobně jsem se s ním sejít bohužel nemohl. Před utkáním proti Chrudimi jsem poděkoval a rozloučil se s trenéry i hráči Bohemians."

Dukla se rozloučila s Hruškou a ztratí i Holíka, který směřuje do Slezska za Kováčem