Kompletní los sezony 2020/2021: Slavia začíná na jihu a Sparta razí k nováčkovi. Kdo přijede do Plzně?

Kompletní los sezony 2020/2021: Slavia začíná na jihu a Sparta razí k nováčkovi. Kdo přijede do Plzně?

Fortuna:liga s podtitulem 2020/2021 byla rozlosována. Nová sezona s osmnácti týmy vypukne 22. srpna a nabídne čtyřiatřicet kol bez nadstavby, s tím, že závěrečné kolo je naplánováno na poslední květnový víkend příštího roku.

Co se týče úvodního kola, titul obhajující Slavia zamíří na Střelecký ostrov, kde jsou doma České Budějovice. Vicemistr z Plzně přivítá v Doosan aréně Opavu a třetí místo obhajující Spartu čeká výjezd na půdu brněnského nováčka.

Jak zaznělo na stránkách fortunaliga.cz, na první souboj týmů z velké trojky dojde v říjnu, kdy se v sedmém kole odehraje šlágr mezi Plzní a Spartou.

O tři kola později, na začátku listopadu, se pak mohou diváci těšit na první slavné pražské derby sezony mezi Spartou a Slavií, dějištěm bude Letná.

Souboj vicemistra se šampionem je naplánovaný na 14. kolo.

Podzimní část skončí 15. kolem o víkendu těsně před Vánoci. Následovat pak bude měsíc a půl dlouhá pauza, na kterou naváže posledním lednovým víkendem úvodní jarní kolo, v němž například Plzeň přivítá vítěze FNL z Pardubic.

Jarní část bude obsahovat větší porci zápasů než podzimní. Odveta Sparty s Plzní se bude konat ve 23. kole ve druhé polovině března, pražské derby v Edenu proběhne o necelý měsíc později a souboj Slavia – Plzeň se uskuteční a začátku května.

Po 34. kole sestoupí tři týmy přímo a nahradí je vítěz druhé ligy. Ročník 2021/2022 tak proběhne opět s tradičními šestnácti účastníky.

FORTUNA:LIGA 2020/21:

1.kolo 22.8.2020

Karviná - Ostrava
Č. Budějovice - Slavia
Jablonec - Pardubice
Příbram - Teplice
Brno - Sparta
Bohemians - Ml. Boleslav
Olomouc - Liberec
Zlín - Slovácko
Plzeň - Opava

2.kolo 29.8.2020

Pardubice - Teplice
Slavia - Příbram
Slovácko - Jablonec
Ostrava - Č. Budějovice
Opava - Karviná
Liberec - Plzeň
Ml. Boleslav - Zlín
Sparta - Olomouc
Brno - Bohemians

3.kolo 12.9.2020

Karviná - Sparta
Č. Budějovice - Liberec
Jablonec - Ostrava
Příbram - Opava
Teplice - Slovácko
Pardubice - Slavia
Olomouc - Bohemians
Zlín - Brno
Plzeň - Ml. Boleslav

4.kolo 19.9.2020

Slavia - Teplice
Slovácko - Příbram
Ostrava - Pardubice
Opava - Č. Budějovice
Liberec - Karviná
Ml. Boleslav - Jablonec
Sparta - Zlín
Brno - Olomouc
Bohemians - Plzeň

5.kolo 26.9.2020

Karviná - Ml. Boleslav
Č. Budějovice - Bohemians
Jablonec - Opava
Příbram - Sparta
Teplice - Ostrava
Pardubice - Liberec
Slavia - Slovácko
Zlín - Olomouc
Plzeň - Brno

6.kolo 3.10.2020

Slovácko - Pardubice
Ostrava - Slavia
Opava - Teplice
Liberec - Příbram
Ml. Boleslav - Č. Budějovice
Sparta - Jablonec
Brno - Karviná
Bohemians - Zlín
Olomouc - Plzeň

7.kolo 17.10.2020

Karviná - Bohemians
Č. Budějovice - Zlín
Jablonec - Brno
Příbram - Ostrava
Teplice - Liberec
Pardubice - Opava
Slavia - Ml. Boleslav
Slovácko - Olomouc
Plzeň - Sparta

8.kolo 24.10.2020

Ostrava - Slovácko
Opava - Slavia
Liberec - Jablonec
Ml. Boleslav - Pardubice
Sparta - Č. Budějovice
Brno - Příbram
Bohemians - Teplice
Olomouc - Karviná
Zlín - Plzeň

9.kolo 31.10.2020

Slovácko - Opava
Ostrava - Liberec
Příbram - Ml. Boleslav
Teplice - Sparta
Slavia - Brno
Jablonec - Bohemians
Pardubice - Olomouc
Karviná - Zlín
Č. Budějovice - Plzeň

10.kolo 7.11.2020

Plzeň - Karviná
Brno - Č. Budějovice
Zlín - Jablonec
Olomouc - Příbram
Ml. Boleslav - Teplice
Bohemians - Pardubice
Sparta - Slavia
Liberec - Slovácko
Opava - Ostrava

11.kolo 21.11.2020

Č. Budějovice - Karviná
Ostrava - Bohemians
Opava - Ml. Boleslav
Slovácko - Sparta
Pardubice - Brno
Příbram - Zlín
Teplice - Olomouc
Slavia - Liberec
Jablonec - Plzeň

12.kolo 28.11.2020

Olomouc - Č. Budějovice
Karviná - Jablonec
Bohemians - Příbram
Plzeň - Teplice
Sparta - Pardubice
Zlín - Slavia
Brno - Slovácko
Liberec - Opava
Ml. Boleslav - Ostrava

13.kolo 5.12.2020

Příbram - Karviná
Jablonec - Č. Budějovice
Liberec - Ml. Boleslav
Opava - Sparta
Teplice - Brno
Slavia - Bohemians
Ostrava - Olomouc
Pardubice - Zlín
Slovácko - Plzeň

14.kolo 12.12.2020

Olomouc - Jablonec
Č. Budějovice - Příbram
Zlín - Teplice
Karviná - Pardubice
Plzeň - Slavia
Ml. Boleslav - Slovácko
Brno - Ostrava
Bohemians - Opava
Sparta - Liberec

15.kolo 19.12.2020

Příbram - Plzeň
Teplice - Jablonec
Pardubice - Č. Budějovice
Slavia - Olomouc
Slovácko - Karviná
Ostrava - Sparta
Opava - Zlín
Liberec - Bohemians
Ml. Boleslav - Brno

16.kolo 30.1.2021

Karviná - Slavia
Č. Budějovice - Teplice
Jablonec - Příbram
Sparta - Ml. Boleslav
Brno - Liberec
Bohemians - Slovácko
Olomouc - Opava
Zlín - Ostrava
Plzeň - Pardubice

17.kolo 6.2.2021

Teplice - Karviná
Pardubice - Příbram
Slavia - Jablonec
Slovácko - Č. Budějovice
Ostrava - Plzeň
Opava - Brno
Liberec - Zlín
Ml. Boleslav - Olomouc
Sparta - Bohemians

18.kolo 13.2.2021

Teplice - Pardubice
Příbram - Slavia
Jablonec - Slovácko
Č. Budějovice - Ostrava
Karviná - Opava
Plzeň - Liberec
Zlín - Ml. Boleslav
Olomouc - Sparta
Bohemians - Brno

19.kolo 20.2.2021

Sparta - Karviná
Liberec - Č. Budějovice
Ostrava - Jablonec
Opava - Příbram
Slovácko - Teplice
Slavia - Pardubice
Bohemians - Olomouc
Brno - Zlín
Ml. Boleslav - Plzeň

20.kolo 27.2.2021

Teplice - Slavia
Příbram - Slovácko
Pardubice - Ostrava
Č. Budějovice - Opava
Karviná - Liberec
Jablonec - Ml. Boleslav
Zlín - Sparta
Olomouc - Brno
Plzeň - Bohemians

21.kolo 6.3.2021

Ml. Boleslav - Karviná
Bohemians - Č. Budějovice
Opava - Jablonec
Sparta - Příbram
Ostrava - Teplice
Liberec - Pardubice
Slovácko - Slavia
Olomouc - Zlín
Brno - Plzeň

22.kolo 13.3.2021

Pardubice - Slovácko
Slavia - Ostrava
Teplice - Opava
Příbram - Liberec
Č. Budějovice - Ml. Boleslav
Jablonec - Sparta
Karviná - Brno
Zlín - Bohemians
Plzeň - Olomouc

23.kolo 20.3.2021

Bohemians - Karviná
Zlín - Č. Budějovice
Brno - Jablonec
Ostrava - Příbram
Liberec - Teplice
Opava - Pardubice
Ml. Boleslav - Slavia
Olomouc - Slovácko
Sparta - Plzeň

24.kolo 3.4.2021

Slovácko - Ostrava
Slavia - Opava
Jablonec - Liberec
Pardubice - Ml. Boleslav
Č. Budějovice - Sparta
Příbram - Brno
Teplice - Bohemians
Karviná - Olomouc
Plzeň - Zlín

25.kolo 10.4.2021

Opava - Slovácko
Liberec - Ostrava
Ml. Boleslav - Příbram
Sparta - Teplice
Brno - Slavia
Bohemians - Jablonec
Olomouc - Pardubice
Zlín - Karviná
Plzeň - Č. Budějovice

26.kolo 17.4.2021

Karviná - Plzeň
Č. Budějovice - Brno
Jablonec - Zlín
Příbram - Olomouc
Teplice - Ml. Boleslav
Pardubice - Bohemians
Slavia - Sparta
Slovácko - Liberec
Ostrava - Opava

27.kolo 21.4.2021

Karviná - Č. Budějovice
Bohemians - Ostrava
Ml. Boleslav - Opava
Sparta - Slovácko
Brno - Pardubice
Zlín - Příbram
Olomouc - Teplice
Liberec - Slavia
Plzeň - Jablonec

28.kolo 24.4.2021

Č. Budějovice - Olomouc
Jablonec - Karviná
Příbram - Bohemians
Teplice - Plzeň
Pardubice - Sparta
Slavia - Zlín
Slovácko - Brno
Opava - Liberec
Ostrava - Ml. Boleslav

29.kolo 1.5.2021

Karviná - Příbram
Č. Budějovice - Jablonec
Ml. Boleslav - Liberec
Sparta - Opava
Brno - Teplice
Bohemians - Slavia
Olomouc - Ostrava
Zlín - Pardubice
Plzeň - Slovácko

30.kolo 8.5.2021

Jablonec - Olomouc
Příbram - Č. Budějovice
Teplice - Zlín
Pardubice - Karviná
Slavia - Plzeň
Slovácko - Ml. Boleslav
Ostrava - Brno
Opava - Bohemians
Liberec - Sparta

31.kolo 15.5.2021

Plzeň - Příbram
Jablonec - Teplice
Č. Budějovice - Pardubice
Olomouc - Slavia
Karviná - Slovácko
Sparta - Ostrava
Zlín - Opava
Bohemians - Liberec
Brno - Ml. Boleslav

32.kolo 19.5.2021

Slavia - Karviná
Teplice - Č. Budějovice
Příbram - Jablonec
Ml. Boleslav - Sparta
Liberec - Brno
Slovácko - Bohemians
Opava - Olomouc
Ostrava - Zlín
Pardubice - Plzeň

33.kolo 23.5.2021

Karviná - Teplice
Příbram - Pardubice
Jablonec - Slavia
Č. Budějovice - Slovácko
Plzeň - Ostrava
Brno - Opava
Zlín - Liberec
Olomouc - Ml. Boleslav
Bohemians - Sparta

34.kolo 28.5.2021

Ostrava - Karviná
Slavia - Č. Budějovice
Pardubice - Jablonec
Teplice - Příbram
Sparta - Brno
Ml. Boleslav - Bohemians
Liberec - Olomouc
Slovácko - Zlín
Opava - Plzeň