Premier League je velmi populární, ale není to kvalitnější soutěž než bundesliga, upozornil Duda

Premier League je velmi populární, ale není to kvalitnější soutěž než bundesliga, upozornil Duda

Slovenský reprezentant Ondrej Duda se připravuje na nový soutěžní ročník v domovské Herthě Berlín a co se týče sestupujícího Norwiche a Premier League, zůstalo jen u půlroční anabáze a deseti startů.

Pětadvacetiletého středopolaře s minulostí v Legii Varšava "vyhnal" na ostrovy tehdejší kormidelník Jürgen Klinsman a to, že bude opět součástí "pouze" bundesligového dění, ho nijak nemrzí.

"Neutekl jsem, ale tehdy jsem neměl šanci hrát bez ohledu na to, jak jsem se snažil v trénincích," postěžoval si Duda na webu sport.sk.

O zášti vůči Klinsmannovi však nehovořil. "Na Klinsmanna se nezlobím, ale nechci o něm mluvit. Teď je tu nový tým, nový trenér a já jsem profesionál. Všechno je v pořádku," zaznělo z úst Dudy na stránkách sport.sk.

Pokud jde o Anglii, dorazil do mužstva, jehož hlavním úkolem byla záchrana, což se však nakonec nepodařilo a příští ročník se na stadionu Carrow Road pro více než 27 tisíc diváků bude hrát Championship.

Na německé hemžení a práci pod Brunem Labbadiou už se těší, protože ji považuje za soutěž na úrovni, která si v ničem nezadá ani se slovutnou Premier Premier League...

"Vybral jsem si složitější cestu, Premier League je velmi populární, ale není to kvalitnější soutěž než bundesliga," ocenil nejvyšší německou soutěž košický odchovanec, jenž debutoval ve slovenské lize již před více než osmi lety.

Slovácko už našlo náhradu za Trmala. V Uherském Hradišti zakotvil bývalý gólman italské Parmy