Sevilla bez Vaclíka porazila Řím a postoupila, dál jde i Leverkusen, Inter i Manchester United splnily povinnost

OBSAHUJE VIDEO

Fotbalisti Istanbulu Basaksehir si nezahrají čtvrtfinále Evropské ligy. Ještě před pandemií koronaviru turecký mistr doma porazil Kodaň 1:0, v odvetě pak v dánské metropoli o náskok přišel a po prohře 0:3 skončil v soutěži. Dál jde i Šachtar. Španělská Sevilla v zápase hraném na neutrální půdě v německém Duisburgu porazila AS Řím 2:0. Leverkusen odvetné utkání zvládl.

Hráči Kodaně měli raketový vstup do odvety a už ve 4. minutě smazali manko z prvního duelu. Varela našel centrem na malé vápno Winda a ten hlavičkou skóroval. Druhý gól přišel v 53. minutě, když ve vlastním vápně zahrál rukou Topal a Wind nařízenou penaltu proměnil. V 62. minutě pojistil náskok Falk.

Wolfsburg vstoupil do odvety v Kyjevě s vědomím, že musí vstřelit minimálně dva góly. Jenže tomu tak nebylo a závěr zápasu patřil Šachtaru, který ve čtyři minuty dokázal vstřelit tři góly a vychutnal si tak postup do dalšího kola.

Mezi nejlepší osmičku postoupila Sevilla, která vedla od 22. minuty, kdy se po rychlém brejku prosadil Reguilón. Těsně před přestávkou dal pojistku En-Nesjrí. Vaclíka ze hry vyřadilo zranění kolene ze závěru španělské ligy, jeho kolega Bono však moc práce neměl.