Hoftych o posile Matouškovi: Jestli se chce prosadit v budoucnosti ve Slavii, musí změnit myšlení

Hoftych o posile Matouškovi: Jestli se chce prosadit v budoucnosti ve Slavii, musí změnit myšlení

Liberecká družina má za sebou první tři přátelské zápasy léta a soustředění v Rakousku se přiblížilo, neb proběhne od pondělí do soboty.

Ačkoliv už dorazilo na stadion U Nisy několik nováčků, na cestě jsou i další akvizice. "Kádr je určitě velmi kvalitní, pracujeme ještě na příchodu dvou hráčů do defenzivy," ozřejmil po jasném skalpu Viktorie Žižkov hlavní kouč Slovanu Pavel Hoftych.

Jak mu vůbec chutnal poslední triumf 4:1 nad ambiciózním druholigovým sokem? "Soupeř má kvalitu a v jeho kádru působí řada kvalitních fotbalistů. Bylo vidět, že po příchodech Mosquery a Júsufa, kteří s námi prakticky netrénovali, a zkoušce rozestavení 4-4-2, hrál Žižkov na začátku víc s míčem. Dali jsme ale tři krásné branky a druhá půle byla o tom, že jsme měli na trávníku mladé mužstvo se třemi kluky, jenž hru drželi. Někteří hráli na jiných postech než jsou zvyklí, bylo to trochu postově změněné, ale účel zápas splnil. Viděli jsme hráče i jejich aktuální formu, přitom jsme zvítězili, takže dobré," liboval si šéf liberecké lavičky.

Trefil se jak testovaný Rabušic, tak nováčci Júsuf a Mosquera. Řekli si o místo mezi jedenácti vyvolenými? "Nepřicházejí do klubu proto, aby seděli na lavičce. S tím nikdo nepočítá, byl by to nesmysl. Jde o velmi dobré fotbalisty, navíc je v tom i finanční investice, jsou to hráči do základu. Každý si ho musí uhrát, ale bylo by pro nás i pro ně velmi špatně, kdyby neměli hrávat v základu," informoval na fcslovanliberec.cz Hoftych.

Nejvíce byl vidět právě mistr Kolumbie Mosquera, u něhož se přitom zdálo, že bude prodlužovat v Ďolíčku a liberecké angažmá může být pro někoho překvapením. "Objevila se informace, že trénuje s Bohemians, ale nemá podepsanou smlouvu a vyjednává o prodloužení. Řekl jsem, že jde o hráče velmi kvalitního a vedení na to nějakým způsobem reagovalo. Dohodli se. Jsou to věci, které jdou mimo mě a neovlivňuji je. Po sportovní stránce jsme věděli, že je kvalitní a v prvním zápase se vše také ukázalo. Je trochu rozdílný oproti našim klukům, ale je rychlostní, umí dát gól i výborný centr a navíc nepostrádá pracovitost. Měl by zapadnout do systému, který chceme hrát," představil jednu z posil trenér, jehož vyjádření najdete na fcslovanliberec.cz.

Po jablonecké anabáze čeká liberecké dobrodružství i na kmenového slávistu Jana Matouška. "Je to talent, umí dát gól a vzít to na sebe. Jaro nezažil povedené, myslím, že ho dohonila svalová zranění z podzimu. Jsme rádi, že se rozhodl pro nás. Bavili jsme se o tom, že trochu musí změnit myšlení... Jestli se chce prosadit v budoucnosti ve Slavii, musí víc bránit a víc pracovat pro tým směrem dozadu. Po ztrátě okamžitě přepínat do defenzivy. Ví, na čem chceme pracovat a věříme, že to společně dokážeme," přednesl někdejší kouč Zlína, Bohemians či Spartaku Trnava, jehož tým čeká v sobotu střet s Mladou Boleslaví.

Testovaný Rabušic: Myslím, že kvalitu stále mám. Nechci to zakřiknout, ale byl bych rád, kdyby si mě Slovan nechal

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.