Ve Slezsku čekali od Železníka góly a ty nepřicházely. Exslávista si tak hledá nový klub...

Ve Slezsku čekali od Železníka góly a ty nepřicházely. Exslávista si tak hledá nový klub...

Letní přípravu již zahájila také Opava a hráči Slezského FC za sebou mají fyzické testy. "Výsledky testů jsou vesměs fajn. Kluci to dobře odpracovali,“ těšilo kouče Radoslava Kováče.

Ne vše však probíhá podle plánu. "Trošku se nám to komplikuje, protože utkání s Gliwicemi bylo zrušeno. Hledáme soupeře, ale tím, že začínáme pozdě, je situace v tomto směru strašně složitá," postěžoval si na webu sfc.cz exsparťan.

Cesta do Rakouska, kde opavský soubor potká Rapid Vídeň i Sturm graz, je v plánu již v úterý. "Bude to klasické herní soustředění, kde nás čeká konfrontace s dvěma velice kvalitními soupeři," ozřejmil Kováč.

Potěšil ho příchod rychlíka Lukáše Holíka z Dukly, který je podle trenéra kreativní a použitelný jak v systému 4-3-3, tak v rozestavení 3-5-2.

Dalším na řadě by měl být Matěj Helešic a olomouckému Jiřímu Texlovi bylo prodlouženo hostování o další půlrok.

Hlavní trenér dále přivítal v přípravě odchovance Denise Darmovzala, Adama Gorčicu, Tomáše Koschatzkého, Tomáše Rataje, Adama Ščudlu či Dalibora Večerku, s tím, že z hostování ve Vítkovicích se mu vrátil pod kontrolou krajní bek Matěj Helebrand.

Jan Schaffartzik a Dominik Smékal se dávají dohromady po zranění a na zkoušce je právě teď trojice Ondřej Machuča, jenž naposledy operoval v Baníku Sokolov, Bartosz Pikul a Nataniel Wybraniec.

Na slezské půdě naopak končí bývalý útočník Zlína, Slavie či Mladé Boleslavi Lukáš Železník, jenž tak následoval Jursu, Zapalače, Hoška či Suse. Hlavním důvodem je skutečnost, že je čerstvý třicátník nególový...

"Dostal svolení hledat si nové angažmá. Rozhodli jsme se, že nemá smysl, aby nastupoval na pár minut. Radši tam budeme dávat mladší hráče. Od Železa jsme čekali góly a ty nepřicházely," citoval web sfc.cz slova čtyřicetiletého odborníka, který uvedl, že Filip Souček odcestoval za Spartou k jižním sousedům, ale Opava ještě bude jednat o dalším zapůjčení.

Harmonogram již zná i druhá nejvyšší soutěž. Favority Žižkov, Duklu či Jihlavu čekají na úvod výjezdy