Paukner se nechce podepsat pod konec Dukly: Aby mi někdo vyčítal, že jsem byl hrobařem klubu, to opravdu ne

Paukner se nechce podepsat pod konec Dukly: Aby mi někdo vyčítal, že jsem byl hrobařem klubu, to opravdu ne

Ostřílený podnikatel Petr Paukner již stojí v čele Dukly Praha sedm let a během oné doby se nejednou pustil do kritiky českého fotbalu...

"Ve fotbale se pohybuje velké množství vykuků, kterým způsob, jak je tu v Česku fotbal nastaven, dokonale vyhovuje," uvedl v interview pro server seznamzpravy.cz vlastník dejvické značky.

Svět byznysu je podle jeho slov odlišný. "V byznysové lize, ve které se pohybuji já, platí jedno nepsané, nemilosrdné, ale zcela správné pravidlo. Stačí, aby někdo jednou udělal věc, která ostatním přijde něčím zpochybnitelná, s nádechem něčeho ne úplně čistého. Pak ten člověk prostě skončil. Je to jako by měl na hlavě vypálený cejch, prostě už s ním velký obchod nikdo neudělá," upozornil na webu seznamzpravy.cz první muž klubu z Julisky.

I když si Dukla dělala zálusk na elitní soutěž, nakonec stráví další ročník ve druhé nejvyšší soutěži FNL. O kolik financí díky tomu přijde? "Rozdíl mezi první a druhou ligou činí zhruba 8 milionů korun. Je to citelná položka, v minulé sezoně jsme měli v Dukle Praha rozpočet na 55 milionů, to je na druhou ligu po mém soudu opravdu hodně, i když o Brnu se říkalo, že mělo kolem šedesáti. Směrem do příští sezony si budeme některé věci muset ještě vyhodnotit. Ekonomická situace v zemi i v Evropě bude složitá. I Dukla na to bude muset reagovat. Rozpočet bude výrazně nižší," upozornil na seznamzpravy.cz jeden ze sto nejbohatších Čechů.

I když už čelní představitel Carbounion Bohemia několik let hledá seriózního partnera či kupce, který by celek vedený koučem Romanem Skuhravým převzal, zatím se nic nepodařilo. "Pořád se objevuje spousta kupců toho typu, co by klub hrozně rádi rychle koupili a ještě rychleji pak všechno rozprodali. To by byl konec Dukly a pod to já se nepodepíšu. Aby mi pak ještě ve finále někdo vyčítal, že jsem byl hrobařem Dukly, tak to tedy opravdu ne," uzavřel na seznamzpravy.cz Paukner, jehož klub se utká v přípravě s Teplicemi, Ústím i Příbramí a ostré soutěžní boje mu startují 16. srpna v rámci domácího poháru s Admirou Praha.

Bez aplikace eRouška vstup na ligu zakázán? To by prakticky znamenalo stopku pro některé děti a seniory…