Slepička končí. Co bude dál? Vstup do trenérské branže i střílení gólů na nižší úrovni

Slepička končí. Co bude dál? Vstup do trenérské branže i střílení gólů na nižší úrovni

Příbram přišla o nejstaršího hráče mužstva Miroslava Slepičku, jenž se rozhodl v osmatřiceti letech ukončit profesionální kariéru.

Bývalý forvard Sparty, Fürthu či Dinama Záhřeb však fotbalový svět neopustí, jen už nebude operovat na té nejvyšší úrovni...

S domácí Fortuna:ligou se tak loučí po 197 kláních a 36 brankách. "Děkuji především své rodině, všem trenérům, kteří mě v mé kariéře vedli, vedení 1.FK Příbram, které mi vyšlo vždy vstříc a opět mi dalo šanci si zahrát vrcholový fotbal, další obrovský dík patří fanouškům, kteří mě během kariéry podporovali," pronesl na fkpribram.cz odchovanec týmu, jenž sídlí u řeky Litavky.

A co bude dál? "Fotbal chci hrát i nadále, ale ne již na tak vysoké úrovni. Vystudoval jsem trenérské licence a rád bych se nyní ubíral pracovně tímto směrem," prozradil útočník, který si v roce 2016 vystřihl i jeden MMA zápas.

Status nejzkušenějšího fotbalisty středočeského celku by po něm měl převzít Jan Rezek. "1.FK Příbram děkuje za služby odvedené pro klub a přeje samé úspěchy do kariéry trenéra!," vzkázalo hráči vedení.

Exreprezentant se dvěma kvalifikačními start v minulosti prošel také Libercem nebo Pískem, s tím, že před šesti lety byl součástí nově utvořené indické Super League a v barvách FC Goa patřil k nejlépe střílejícím i nejlépe asistujícím borcům celé soutěže.