Slavia se konečně domluvila s Jihlavou na Tijanim, jehož obratem zaslala pod Ještěd

Slavia se konečně domluvila s Jihlavou na Tijanim, jehož obratem zaslala pod Ještěd

Čerstvě třiadvacetiletý stoper Mohamed Tijani, jenž se pohybuje na české mapě od úvodu roku 2018,  byl Slavií vykoupen z Vysočiny Jihlava, která ho do Edenu zapůjčila na celou jarní část.

Do sešívaného áčka ale bývalý hráč akademie Vallecana s minulostí ve Vyškově nezapluje, neboť byl obratem odeslán na hostování do Slovanu Liberec.

"Oba kluby formality jeho hostování právě dolaďují," zaznělo na webu slavia.cz naa adresu urostlého středního obránce, který má na kontě dva ligové starty za vršovické "S" a několik vystoupení za slávistické béčko.

"Pro nás je vždy odměnou za naší prací, pokud si některý z českých top klubů vybere hráče z Jihlavy. U Moma ten zájem postupně projevila celá česká špička, což také vypovídá o tom, jak zajímavý je to hráč," uvedl sportovní ředitel Vysočiny Lukáš Vaculík.

"Bohužel platí i teď v létě, co platilo v zimě, takový fotbalista je pro nás momentálně neudržitelný. Přestože jsou zájmy klubu pro nás na prvním místě, nikdy nechceme bránit naším hráčům v osobním rozvoji, pokud jsme přesvědčeni, že je může přestup posunout. Přejeme Momovi hodně úspěchů a věříme, že na své jihlavské působení bude rád vzpomínat," citoval web fcvysocina.cz slova funkcionáře Jihlavy.

Debut v severočeském souboru si může rodák z Abidžanu odbýt v sobotu 8. srpna proti Mladé Boleslavi.

Být ve špičkovém evropském klubu bylo mým snem. Jsem na nejlepší adrese v republice, září Lingr