Juliš změnil své myšlení a zatím je ze všech sparťanských útočníků nejefektivnější...

Juliš změnil své myšlení a zatím je ze všech sparťanských útočníků nejefektivnější...

Sparta si na slovinské půdě poradila s tamním celkem NK Gorica, na čemž měl největší podíl autor dvou tref Lukáš Juliš, jenž zdá se naváže na povedené jaro v Olomouci s osmi brankami také ve slavném letenském "S".

Hlavní kouč Václav Kotal je s jeho nynější formou spokojen. "Proto tam je, aby dával góly. Když mu spoluhráči připraví šance, tak je zatím z našich útočníků nejefektivnější. Ale Kozák taky pozitivní, proměnil jednu ze dvou šancí," připomněl jeho kolegu šéf sparťanské lavičky.

V pohodě se cítí i ofenzivní fotbalista a to proto, že je rok zdravý a má vytížení. "Moje tělo funguje. Předtím to tak nebylo. Dřív jsem třeba tři měsíce hrál, dával góly, ale pak jsem se zase zranil. To pak nejde. I fyzicky jsem schopný to teď oběhat. V Olomouci jsem odehrál skoro vše. Hrálo se středa-neděle a zvládl jsem to. Což pro hlavu bylo také lepší. Samozřejmě dával jsem tam i góly. Teď taky padají. Z gólů ale vůbec nedělám vědu. Jsem hlavně rád, že hraju, že jsem ve Spartě, kde jsem vždycky chtěl být. Teď je jen na mně a na trenérovi, abych třeba nastupoval," sdělil pětadvacetiletý rodák z Chrudimi.

Jak viděl první přípravu na soustředění sám bývalý mládežnický reprezentant? "Zkoušeli jsme nové rozestavení, které chce trenér hrát. V prvním poločase to měli kluci víc pod kontrolou, vy po pauze jsme měli víc ztrát. Ale dali jsme dva góly a můžeme být spokojený. Bylo to ještě náročné tím, že jsme teď dva dny trénovali v zimě a sem jsme přijeli a byla zima. Ale dobrý," doplnil na sparta.cz odchovanec klubu.

Ten neměl daleko ani k hattricku. "Zrovna to, co jsem nedal, byla asi největší šance. Kara mi to krásně prostrčil, přesně jak mu dva dny říkám. Myslel jsem, že gólman vyběhne a dám mu kličku. Ale zůstal stát. Nedá se nic dělat, jedeme dál," pokračoval spoluhráč Hložka, Karabce a spol.

Systém se dvěma útočníky mu vyhovuje. "Mně určitě a asi každému útočníkovi vyhovuje, když je nás tam víc, člověk tam není odřízlý. Má to ale i své těžší stránky, musíme je víc pressovat, honit je po hřišti, protože když vyjedou, je to nebezpečné. Musíme to ještě pilovat," zakončil na sparta.cz Juliš, který dle svých slov změnil myšlení, protože si vždy vše moc bral a když neproměnil šanci, do dvou do rána přemýšlel, proč se tak stalo.

Juliš s Kozákem zařídili Spartě výhru, Nita chytil penaltu, nezaváhali ani Bohemians