Karviná by mohla mít zbrusu nový útok s těmito dvěma ofenzivními tykadly...

Karviná by mohla mít zbrusu nový útok s těmito dvěma ofenzivními tykadly...

Stále prvoligová Karviná, na jejíž trenérské lavičce sedí slovenský odborník Juraj Jarábek, si po zajištění středopolaře Tomáše Ostráka vyhlédla nové tváře do ofenzivní řady.

Jednou z nich je stratégův čtyřiadvacetiletý krajan Martin Košťál, jenž už je několik sezon součástí polské Ekstraklasy.

Bývalý hráč Wisly Krakow a současný forvard Jagiellonie Bialystok však nemá příliš velké vytížení a zatímco v ročníku 2018/2019 odehrál 772 minut čistého času, v sezoně 2019/2020 byl na pažitech 489 minut.

Síť ovšem během celkových devětadvaceti vystoupení nerozvlnil (pouze třikrát asistoval) a také proto zřejmě tým, který má v záloze také Martina Pospíšila s Tomášem Přikrylem, opustí.

Další tváří seznamu MFK je stejně starý útočník Sigmy Olomouc Jakub Yunis, který je spojován i se zájemci z druhé nejvyšší soutěži, ve které by si mohl podle sportovního ředitele hanáckého celku Ladislava Mináře zvednout střelecké sebevědomí.

Stejně jako Košťál, ani někdejší fotbalista GKS Katowice v uplynulém ligovém ročníku neskóroval a to zasáhl do 20 klání a na hřištích strávil 940 minut času.

V první lize má Yunis na kontě celkových 54 duelů a tři trefy. Na všechny dosáhl odchovanec z Androva stadionu v předminulém ročníku.

Že by se oba podařilo probudit a nastartovat právě na Městském stadionu v Karviné?

Být ve špičkovém evropském klubu bylo mým snem. Jsem na nejlepší adrese v republice, září Lingr