Azyl na zelenobílé straně Vršovic? Je to takové menší mínus, připustil pardubický Petráň

Azyl na zelenobílé straně Vršovic? Je to takové menší mínus, připustil pardubický Petráň

Pardubický navrátilec Michal Petráň, který měl v Karviné více důvěru u Františka Straky, než u Juraje Jarábka, nabral v nejvyšší soutěži nějaké zkušenosti a nováčkovi se bude snažit pomoct. 

"Hráče tady máme šikovný, takže by neměl být problém. Myslím, že jsou kluci rádi, že jsem zase přišel. Věděli to už dřív, psal jim, že se budu zřejmě vracet. V Pardubicích jsem doma, všechno tady znám. Pár kluků sice odešlo, ale přišli noví, kteří jsou mladí a hladoví. Zdravé jádro tu navíc pořád zůstalo. Doufám, že se nám bude dařit i v první lize, abychom v ní nebyli za mančaft jenom tak do počtu," uvedl v interview pro sport.cz osmadvacetiletý útočník, jenž má za sebou minulost v Dynamu České Budějovice.

Když východní Čechy loni v létě opouštěl, v rámci tehdejšího druholigového dění byl forvardem číslo 1, což už nyní nebude platit. "První liga je daleko těžší. Pro mě osobně to bylo všechno rychlejší a důraznější. Rychlejší s balonem, víc soubojový. Je fakt obrovský rozdíl, když jedete třeba na stadion plácnu do Varnsdorfu nebo Sokolova a teď vyrazíte na Slavii nebo Spartu. Veliký zážitek! Doufám ale, že se mi nějaký góly podaří dát. Nejdůležitější je, aby se dařilo hlavně výsledkově, o jednotlivce nejde," ubezpečil staronový svěřenec kouče Jiřího Krejčího.

Jak velkou komplikací bude skutečnost, že bude jeho tým vyrážet k domácím soubojům na půdu Bohemians Praha 1905 do Ďolíčku? "Je to takové menší mínus. Kdyby byl v Pardubicích už stadion, pro lidi by to tady bylo neskutečný. Byli by doma, jezdila by sem Slavia, Sparta, Plzeň... Na fotbal by určitě chodili. Věřím, že za námi budou jezdit i na Bohemku a fandit jako ve druhé lize," citoval server sport.cz slova Petráně.

Ten začátek Fortuna:ligy kvůli drátům v ramenu nestihne, ale od druhého nebo třetího kola by mohl opět Pod Vinicí naplno trénovat s týmem. Dvě třetiny podzimní části by se ho ta týkat měly.

Fotbal s hokejem ladí noty k jednání se státem, jinak v lize hrozí boj Slavia KHS Praha – Viktoria KHS Plzeňský kraj