Po rakouské bundeslize vyslal 1. FC Köln Ostráka sbírat zkušenosti do české ligy

Po rakouské bundeslize vyslal 1. FC Köln Ostráka sbírat zkušenosti do české ligy

Bundesligový 1. FC Köln, jehož konto zdobí tři tituly mistra Německa, vyslal Tomáše Ostráka na další cenný sběr zkušeností a mladý záložník bude v sezoně 2020/2021 zapůjčen v MFK Karviná.

Dvacetiletý středopolař tak bude hrát nadcházející ročník nejvyšší soutěž ve své rodné zemi a půjde o jeho druhou sezonu mezi dospělými.

Na to, aby bojoval o místo na Rhein Energie Stadion pro více než 50 tisíc diváků, to podle tamních funkcionářů ještě není...

"Pro Tomáše je stále nejdůležitější, aby trénoval na vysoké úrovni. To mu v tuto chvíli nemůžeme v Kolíně zaručit. Proto jsme rádi, že jsme společně s ním našli dobré řešení," pronesl generální ředitel FC Horst Heldt.

Ostrák je součástí německé značky od roku 2016, s tím, že předtím působil v barvách MFK Frýdek-Místek.

V nedávno skončeném soutěžním období byl zapůjčen v rakouském celku TSV Hartberg, kde si v rámci tamní bundesligy připsal jedenáct vystoupení a jeden gól.

Sám talent se do rodného kraje těšil. "Köln i já jsme měli zájem o to, abych i v nové sezóně hrával nejvyšší soutěž. V nedávno skončené sezóně jsem působil v rakouském Hartbergu, s kterým jsme vybojovali Evropskou ligu v přímém souboji s Austrií Vídeň. Chci co nejvíc pomoct. Rád bych, aby to týmu co nejlépe šlapalo, abychom vyhrávali a hráli dobrý fotbal,“ uvedl na webu mfkkarvina.cz.

Z Bazalů na Andrův stadion? Sigma si s Baníkem plácla na Brazilci De Azevedovi