Návrat do Realu nebyl moudrým krokem a nyní by měl James zakotvit v Londýně

Návrat do Realu nebyl moudrým krokem a nyní by měl James zakotvit v Londýně

James Rodríguez prožil po vysedávání na lavičce v Realu Madrid úspěšné dvouleté hostování v Bayernu Mnichov. Dvojnásobný bundesligový mistr ovšem vedení klubu požádal, aby na něj neuplatnilo opci a vrátil se tak do Realu.

V Bayernu přitom mohl zůstat, chtěl si však splnit svůj sen a prosadit se opět v Madridu. Jeho individuálně nejlepší sezóna v Madridu byla 2014/15 pod koučem Ancelottim, který ho přivedl i do Mnichova. James vyhrál s Realem dvakrát španělskou ligu a dvakrát ligu mistrů.

Mezitím získal i dva bundesligové tituly s Bayernem. Před přestupem do Madridu hrál za Porto a za Monako, z kterého jej Bílý balet koupil za nemalou částku v roce 2014 poté, co byl James nejlepším střelcem mistrovství světa, kdy Kolumbii dotáhl až do čtvrtfinále.

Po návratu do Madridu mu ale tahle sezóna individuálně vůbec nevyšla, téměř vůbec nenastupoval a kouč Los Blancos Zinedine Zidane s ním pro příští rok vůbec nepočítá. Má povolené shánět si nové angažmá.

Zájem o něj měl Everton, který trénuje jeho oblíbenec Carlo Ancelotti, vyptávalo se na něj ale i konkurenční Atletico Madrid. Taktéž byl James spojován s návratem do Bayernu. Možná totiž lituje, že tam tehdy nezůstal, v Německu totiž předváděl skvělé výkony. Podle všeho ale kolumbijská superstar souhlasila s přestupem do Arsenalu…