Ronaldo měl odejít z Manchesteru do Španělska už dříve. A žádný Real, Barca ani Atletico

Ronaldo měl odejít z Manchesteru do Španělska už dříve. A žádný Real, Barca ani Atletico

Cristiano Ronaldo byl svého času nejdražším hráčem na světě. Z Manchesteru United totiž za rekordní sumu přestoupil v roce 2009 do Realu Madrid. Nyní hraje za Juventus, jeho kariéra se už v roce 2006 mohla ale ubrat úplně jiným směrem.

Ronaldo v roce 2006 a Ronaldo v roce 2009 jsou úplně rozdílní hráči. Už tehdy byl portugalský mladík talentovaný fotbalistou, kterého obdivovala celá Evropa, až o tři roky později to byl ale ten TOP hráč, kterého známe dnes. CR7 během toho totiž získal své první tři (po sobě jdoucí) ligové tituly v Anglii a nad hlavu navíc zvedl Ligu mistrů.

V roce 2006 mu bylo pouze jednadvacet. Portugalsko vyřadilo na mistrovství světa v Německu Anglii a fanoušci Manchesteru United to těžce nesli. Ne pouze vyřazení, ale jeho konflikt s další hvězdou United Waynem Rooneym. „Myslel jsem si, že už za United nikdy nenastoupím,” řekl Ronaldo během šampionátu. A měl během toho rozjednané angažmá jinde.

A právě ve Španělsku. Není žádným tajemstvím, že o něj stála v roce 2008 Barcelona, o dva roky dříve už ale mohl oblékat dres Valencie. Ta tehdy patřila ke španělské špičce a jeho transfer by jako přestup mladého hráče do top klubu ve Španělsku dával smysl. Ronaldo je ale dnes nejspíš rád, že na Old Trafford zůstal.

Sportovní ředitel Valencie v té době Amedeo Carboni prozradil: „Ronaldo mi po MS 2006 řekl své ano a skutečně k nám málem přestoupil, na poslední chvíli ale zůstal v Manchesteru.”