Lingr? Baník si jej nechal utéct, Souček začínal stejně jako on. Straka chválí svou bývalou Slavii

Lingr? Baník si jej nechal utéct, Souček začínal stejně jako on. Straka chválí svou bývalou Slavii

Vedl Spartu, Slavii i Viktorii Plzeň, poslední jeho angažmá bylo ale v Karviné, kterou loni zachránil v lize. Trénoval i Ondřeje Lingra, který nyní přestoupil do Slavie. Ano, řeč je o kontroverzním Sparťanovi Františkovi Strakovi, který naštval příznivce "své" Sparty tím, že vzal nabídku Slavie.

Za Slávistu se nepovažuje. Uznal, že jeho angažmá bylo z lidské strany chyba. Přesto mu to na Letné neodpustili a když loni přijela Karviná na Spartu, tak mu to dal sparťanský kotel pískotem jasně najevo. Do médií se vyjadřuje i o Spartě, nyní ale pochválil právě Slavii. A to proto, že angažovala právě Lingra, hvězdu Karviné.

Podle Straky si prý Lingr vybral dobře. "Já bych to udělal stejně. Ondra má vše před sebou, vzpomeňte si na Součka, jak začínal," prozradil bývalý kouč nynějšího záložníka Slavie. "Jsem rád, že Ondra dostal šanci dostat se do dobrého, velkého klubu, je to pro něj obrovská výzva. Když jsem přicházel do Karviné, tak mi dokonce bylo naznačeno, že by ho se ho rádi zbavili, což jsem absolutně nechápal," pokračoval Straka.

"Samozřejmě to bude hodně těžké, ta konkurence je obrovská. Ale zahrát si o Ligu mistrů, to už je přece něco. Je to pro něj každopádně důležitý krok v kariéře," říká Straka o Lingrovi. Kritizuje naopak ostravský Baník. Ten chtěl totiž karvinského záložníka angažovat taktéž, nakonec si jej ale nechal proklouznout mezi prsty a proto Lingr zamířil do Edenu.

"A co se týče Baníku, nezlobte se, ale mít na očích takového hráče, ještě z Moravskoslezského kraje, a nechat si ho ujít, to je absolutní diletantství," nechápe "Franz". Lingr by teoreticky mohl nahradit Lukáše Masopusta, který možná ze Slavie odejde, Straka si ovšem myslí, že se v Edenu prosadí na jiných postech.