Slavia i Baník porazily maďarské soupeře, v souboji Teplic s Duklou padlo devět gólů

Fortuna liga startuje už za dva týdny a u prvoligových týmů je tak příprava v plném proudu. V pátek Viktoria Plzeň porazila rakouský Altach 1:0, Slovácko pak zvítězilo nad slovinskou Rogaskou 2:0. V sobotu pak šla do akce většina prvoligových týmů včetně mistrovské Slavie.

O vítězství Plzně rozhodla jediná branka, kterou vstřelil Jean David Beauguel v 64. minutě. Plzeň tak porazila Altach 1:0. Zajímavostí je, že rakouského soupeře momentálně trénuje Alex Pastoor, jenž má za sebou i krátké angažmá ve Slavii, to ještě v záchranářské sezóně 2013/14, kdy mu asistoval Vladimír Šmicer.

Slovácko zvládlo duel se slovinskou Rogaskou 2:0, mezi střelce se zapsali Kliment a Olšanský .V sobotu pak Klokani remizovali s Jabloncem bezbrankově 0:0, druholigový Třinec zase uhrál pomyslný bod s Opavou. V duelu Teplic s účastníkem FNL Duklou Praha bylo k vidění dokonce devět branek, pět z nich vstřelili Skláři a čtyři Dukla. Hattrickem se blýskl domácí Daniel Trubač.

V souboji druholigové Jihlavy s nováčkem první ligy Zbrojovkou Brno padaly góly až v poslední čtvrthodině, Vysočina šla do vedení, Zbrojovka však dvěma góly zápas otočila a vyhrála 2:1. České Budějovice zvládly jihočeské derby s Táborskem, nováčkem druhé ligy, poměrem 4:0. Výhru si v přípravě připsala i Karviná, která porazila druhý brněnský klub a účastníka druhé nejvyšší soutěže Líšeň 3:2.

Mladá Boleslav doma vyzvala Liberec a utkání skončilo shodně 2:2. Podruhé se představil klub Bohemians 1905, který v pražském derby porazil druholigovou Viktorii Žižkov 2:0. Na soupeře z FNL naopak nestačil Zlín, který podlehl Prostějovu 1:2. Baník porazil maďarský tým Honved 2:1, o vítězství navíc rozhodl až v 90. minutě.

Nováček soutěže z Pardubic remizoval se Sigmou Olomouc 1:1. Po výhře nad Rogaskou Slovácko nedokázalo porazit další slovinský tým NK Maribor a prohrálo 1:2. Na závěr se představil český mistr Slavia Praha, která navzdory prohrané první půli dokázala vývoj zápasu otočit a maďarský Fehervár porazit 3:1, mezi střelce se zapsali Nicolae Stanciu, Petar Musa a Lukáš Masopust.

Teplice - Dukla Praha 5:4 (3:1)
Branky: 9., 15. a 79. Trubač, 41. a 76. Kozák - 4. Fábry, 69. Jaejun, 80. Houha, 82. Palacios

Třinec - Opava 1:1 (1:1)
Branky: 41. Attah - 17. Mondek

České Budějovice - Táborsko 4:0 (1:0)
Branky: 7. Kladrubský (pen.), 53. Ekpai, 70. Bassey, 70. Havel (pen.)

Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno 1:2 (0:0)
Branky: 75. Mikúš - 83. Šumbera, 86. Přichystal

Karviná - Líšeň 3:2 (1:2)
Branky: 3. Ndefe, 48. Smrž, 51. Jean - 20. Krška, 30. Ševčík

Mladá Boleslav - Slovan Liberec 2:2 (1:0)