I vítězství 1:0 se počítá, říká Pernica. Čeho nejvíc litoval?

I vítězství 1:0 se počítá, říká Pernica. Čeho nejvíc litoval?

Viktoria Plzeň zvítězila v pátek večer v rámci přípravy nad rakouským Altachem, který shodou náhod vede exslavistický trenér Alex Pastoor, nejhubenějším možným rozdílem 1:0. Autorem branky byl Jean David Beauguel, šance ke skórování měl ale například i Luděk Pernica.

Pernica je navíc obránce, stoper, a moc gólů nedává. Jednou v Evropské lize dal ovšem dva v jednom zápase. Právě on dostal od klubu prostor k pozápasovým ohlasům a sám přiznal, že jej mrzelo, že se mu nepodařilo skórovat. A to i přesto, že jde pouze o přátelské utkání v rámci přípravy na novou sezónu Fortuna ligy, která začíná už za dva týdny.

„Měl jsem tam asi tři až čtyři zakončení. Byl jsem až překvapený, jak mě ty balony hledaly. Minimálně ta první šance alespoň mohla skončit brankou, když mi to Aleš Čermák dal výborně, ale já to špatně trefil. Nedá se nic dělat, jdeme dál. Mohli jsme zvítězit větším rozdílem, já sám měl hodně šancí, ale počítá se i výhra 1:0, " konstatoval bývalý stoper Zbrojovky či Jablonce.

Slovo dostal ale i trenér Adrian Guľa. „Mělo to slušnou úroveň. Musíme nějaké věci ale posunout dál, protože jsme třeba nebyli dominantní v přechodové a přípravné části, soupeř totiž slušně napadal. Máme kvalitu na to, abychom byli více produktivní. Náš tým umí hrát rychlejší fotbal, lépe otáčet těžisko hry. Ze zápasu máme dost informací,“ bere si slovenský trenér ze zápasu pozitiva.