Půjde Bořil ve stopách Stocha? O slavistického kapitána je zájem v Řecku

Půjde Bořil ve stopách Stocha? O slavistického kapitána je zájem v Řecku

Slavia zatím žádné větší ztráty v kádru nezaznamenala, pouze si "vyměnila" nějaké hráče s Libercem (Matoušek, Kosek, Jugas, Júsúf a Kuchta, Karafiát či Malinský), několik jejich hráčů je ale spojováno s odchodem do zahraničí. 

West Ham, který v zimě přivedl Tomáše Součka a je s jeho výkony mimořádně spokojen, prý sleduje i slavistické duo Vladimír Coufal a Lukáš Masopust. O Coufala mají zájem prý i další dva kluby z Premier League, Masopust by mohl přestoupit do bundesligy. Je samozřejmě otázkou, jak se k nim přimluví Souček a tak dále...

Slavia má ale podle všeho na stole i nabídku na svého kapitána Jana Bořila, který pásku zdědil po Milanovi Škodovi a Tomášovi Součkovi, kteří v zimě Eden opustili. Devětadvacetiletý krajní obránce zatím se zahraničním angažmá zkušenosti nemá, působil pouze v Mladé Boleslavi, krátké hostování strávil ve Viktorii Žižkov a od roku 2016 působí právě ve Slavii.

Nyní má podle všeho na stole nabídku řeckého týmu AEK Athény. Tomáš Souček například zastával názor, že se Čechům vyplatí pouze přestupovat do týmu z nejlepších pěti lig a zemím jako Rusko, Řecko, Turecko či Dánsko by se měli vyvarovat. Je ale otázkou, zda tento názor sdílí i Bořil. Odstrašujícím příkladem může být i Miroslav Stoch, jenž loni odešel ze Slavie do řecké Soluně a zdejší angažmá mu moc nevyšlo.

Záležet bude asi hlavně na Bořilovi. Jasno by mělo být v nejbližších dnech...