Juventus už zná a oficiálně oznámil Sarriho nástupce! Nebude to nikdo jiný než El Maestro

Juventus už zná a oficiálně oznámil Sarriho nástupce! Nebude to nikdo jiný než El Maestro

Tak to bylo rychlé. Sotva se začaly rodit spekulace o možném příchodu Pochettina, Zidana či snad Guardioly na lavičku Juventusu si Stará dáma absenci hlavního trenéra vyřešila sama. Tým převezme legendární záložník Andrea Pirlo.

Juventus po nepodařené sezóně, kdy sice kvůli povedenému podzimu získal mistrovský titul, ale na jaře podával v lize mizerné výkony a vše okořenil vypadnutím v osmifinále Ligy mistrů s Olympiquem Lyon, vyhodil trenéra Maurizia Sarriho a ten stejný den na svých webových stránkách oznámil, že tým převezme právě Andrea Pirlo.

Pirlo působil v Interu Milán, nejvíce se prosadil asi v AC Milán, za Juventus působil mezi lety 2011 a 2015. Každopádně stejně jako Zidane patří k nejlepším záložníkům fotbalové historie a sám Pirlo přiznává, že Zidane je pro něj velkým trenérským vzorem, neboť jej uznával i jako trenéra, s Realem Madrid ovšem "Zizou" stihl dokázat za čtyři sezóny velké věci.

Skoro to ani nejde, ale Pirlo přichází na lavičku takového velkoklubu ještě méně zkušený než Zidane. Bývalý záložník byl totiž před týdnem a něco představen jako kouč B týmu Juventusu, vzhledem k okolnostem byl ale brzy povýšen do A týmu. Zinedine Zidane před svým angažmá v Realu dělal rok asistenta Carlovi Ancelottimu a poté rok a půl trénoval béčko Los Blancos.

Se Starou dámou Pirlo podepsal smlouvu do konce roku 2022, od vedení tak dostal důvěru na dvě sezóny. Pokud se ale Juventusu bude dařit stejně jako Realu pod Zidanem tak není pochyb o tom, že dostane možnost na její prodloužení. U tak geniálních hráčů jako Pirlo nebo Zidane se ale projevuje spíše fotbalová genialita než nějaké fyzické superschopnosti a šance, že se tak Pirlo prosadí i jako kouč, je tak velká.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.