Vyřadil německý rozhodčí Juventus záměrně? Dřív byl trestaný v korupční aféře

Vyřadil německý rozhodčí Juventus záměrně? Dřív byl trestaný v korupční aféře

Juventus vypadl v osmifinále Ligy mistrů s Olympiquem Lyon po prohře ve Francii 0:1 a domácím vítězstvím 2:1. Rozhodčí Felix Zwayer ale v odvetě v Turíně dvakrát chyboval, jednou ve prospěch Lyonu a podruhé se jeho minela hodila právě Juventusu.

Zwayer totiž pískl nesmyslnou penaltu ve prospěch Lyonu, kdy obránce Staré dámy čistě skluzoval pouze míč. Viděli to snad všichni. Ještě horší pak je, že si vše rozhodčí ověřil u videorozhodčího a přesto pokutový kop odpískal. Druhou nesmyslnou penaltu pak nařídil pro Juventus, kdy hráč Lyonu sice zahrál rukou, byla ovšem u těla a fotbalová pravidla tak porušena nebyla. I tentokrát si to byl ověřit u videa a opět penaltu nařídil.

Podruhé to možná chtěl Juventusu kompenzovat, neboť v prvním případě Starou dámu opravdu poškodil. Memphis Depay i Cristiano Ronaldo samozřejmě jedenáctku proměnili a do kabin se šlo za stavu 1:1, CR7 poté ve druhé půli skóroval i podruhé, vítězství 2:1 však kvůli pravidlu na góly venku Juventusu nestačilo a italský mistr tak v Lize mistrů končí už v osmifinále. To poté vedlo k odvolání Maurizia Sarriho a angažování Pirla.

Chyby v Lize mistrů jsou samozřejmě u rozhodčích běžnou věcí, po zavedení videorozhodčího by se to ale stávat nemělo. A už vůbec ne dvakrát za zápas. Teoreticky vzato, 0:0 by pro Juventus byl lepší výsledek než 1:1. Felix Zwayer opravdu neprožil nejpovedenější zápas své kariéry. Kdybychom jeho představení převedli na hráčské výkony, srovnat bychom to mohli například s Raphaelem Varanem, který dvakrát chyboval proti Manchesteru City.

A devětatřicetiletý rozhodčí opravdu není žádný andílek. Za sebou má totiž i korupční aféru. Údajně totiž v začátcích své kariéry přijal úplatek ve výši 300 euro, kdy dělal asistenta rozhodčího při zápase Wuppertalu a béčka Werderu Brémy. A oněch 300 euro mu prý dal hlavní rozhodčí Hoyzer, který je spojen s největší úplatkářskou aférou v historii německé kopané. To bylo v roce 2005. Je proto zvláštní, že jej UEFA nominovala na takto prestižní zápas.