Chuť velkoklubu cítím na každém kroku, libuje si angažmá ve Spartě Holec. Přestoupil ale za zvláštních okolností

Chuť velkoklubu cítím na každém kroku, libuje si angažmá ve Spartě Holec. Přestoupil ale za zvláštních okolností

Na soustředění se Spartou do Rakouska odjel i nový slovenský brankář ve službách týmu z Letné Dominik Holec. Ten za zvláštních okolností přišel do Fortuna ligy ze slovenské Žiliny, angažmá ve Spartě si ale zatím pochvaluje.

Do Prahy ale nakonec přišel jako volný hráč. Žilina byla totiž nucena kvůli koronavirové epidemii ukončit všem hráčům kontrakty. Slovenský tým byl dokonce nucen vyhlásit bankrot. "Všechno špatné je k něčemu dobré, já jsem momentálně rád, že jsem součástí tak velkého klubu jako je Sparta," nechal se slyšet slovenský gólman.

"Všude, kde se člověk pohne, je cítit, že Sparta je velkoklub. Ať už je to stadion, sociální sítě či kdekoliv jinde, člověk vždy cítí, že tenhle klub je neobyčejně velký," chválí si Holec začátky na Letné. Na rozdíl od jiných posil jako Čelůstka, Minčev či Krejčí už ale Holec se Spartou trénuje delší dobu.

Holec si pochvaluje i partu ve sparťanské kabině. "Kluci mě pozvali na oslavu vítězství v poháru, přestože jsem toho nebyl součástí, toho jsem si moc vážil. Kluci jsou super, od první minuty se mnou počítali jako s novým spoluhráčem. Snad to tak zůstane a věřím, že se Spartou získáme velké úspěchy," pokračoval pak gólman, jenž stále čeká na první minuty v bráně Sparty.

Holec ale nebyl jediným hráčem Žiliny, který se po ukončení smlouvy přesunul do Fortuna ligy. Jeho bývalé spoluhráče bychom našli například ve Slovácku, v Českých Budějovicích nebo v Plzni. Zkušenosti má navíc i s koučem Adrianem Guľou. "Sice už jsme protihráči, ale v Žilině jsme byli kamarádi a stále se stýkáme," prozradil Holec.